pieniądze

Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów  to kara w wysokości 1,6 mln zł. Szef urzędu rozpoczął także postępowanie wyjaśniające wobec firmy Eneda, na której praktyki podczas pokazów skarżą się konsumenci. Jaka kara przewidziana jest za nieuczciwe praktyki rynkowe? Przeczytaj też:

Przeczytaj taż: https://www.ipo.pl/decyzja-prezesa-uokik/ 

Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

UOKiK zwrócił uwagę na debatę dotyczącą zdrowego stylu życia, podczas której każda osoba, miała dodać wielofunkcyjny, automatyczny ekspres do kawy. Tego rodzaju obietnica została zawarta w zaproszeniu od Swiss-Med spółka z o.o. sp. k. ze Stęszewa. W rzeczywistości była to jednak prezentacja i sprzedaż produktów. Prezentem okazywała się być mała kawiarka lub ekspres przelewowy o wartości minimum kilkudziesięciu złotych.

Wprowadzenie konsumentów w błąd

Za prowadzenie nieuczciwych praktyk rynkowych, a co za tym idzie wprowadzenie konsumentów w błąd poprzez obiecywanie im nieistniejących korzyści, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Swiss-Med karę finansową w wysokości 1,6 mln zł.

Tomasz Chróstny – Prezes UOKiK stwierdził: 

,,NIE MA MOJEJ ZGODY NA MANIPULOWANIE KONSUMENTAMI, OFEROWANIE IM ZA 10 TYS. ZŁ PRODUKTÓW, KTÓRE NA RYNKU MOGLIBY KUPIĆ ZA UŁAMEK TEJ KWOTY I JESZCZE PRZEDSTAWIANIE TEGO JAKO WYJĄTKOWEJ OKAZJI’’.

Prezes podkreślił również, że takie praktyki są absolutnie zabronione, bezprawne, a także krzywdzące dla konsumentów.

Pokazy handlowe pod lupą

Kara finansowa to jednak nie wszystko. Prezes UOKiK rozkazał spółce w trybie natychmiastowych zaprzestanie stosowania wyżej wspomnianych praktyk i poinformowanie poszkodowanych konsumentów o takiej.

W lipcu Tomasz Chróstny nałożył na firmę Comfort Med+ sankcje w wysokości ponad 3,5 mln zł. Jest to kolejna duża kara finansowa, za tego typu pokazy.

W toku jest jeszcze ok. 10 postępowań dotyczących nieuczciwych praktyk podczas pokazów handlowych.

Zobacz też: http://www.amer-tour.pl/bony-turystyczne-polsce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here