Jak stać się samcem alfa w biznesie i życiu

Samiec alfa to jednostka władcza, pewna siebie, komunikatywna i zaradna. Współczesny mężczyzna (świadomie bądź nieświadomie) próbuje wejść w rolę przywódcy stada, ukazując swoje najlepsze cechy i przymioty. Wspomniana kwestia dotyczy zarówno pracy, jak i sfery prywatnej/osobistej. W jaki sposób stać się przywódcą grupy? Czy istnieją metody, dzięki którym można zmienić dotychczasowe życie? Jakie cechy wyróżniają współczesnego samca alfa? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Jak być samcem alfa?

Poniżej znajdziesz kilka cennych podpowiedzi.

• Podpowiedź numer jeden – zawsze bądź pewny siebie.

Uwaga!

Czy wiedziałeś, że istnieje kilka rodzajów pewności siebie? Oto i one:

1). Pewność siebie polegająca na maskowaniu własnych wad i niedociągnięć.

2). Sztuczna, nieprawdziwa pewność siebie.

W sposób sztuczny i symulowany zachowują się osoby, które mają problem z zaniżonym poczuciem własnej wartości.

3). Pewność siebie polegająca na emanowaniu… pewnością siebie.

4). Zarozumiałość.

W jaki sposób zachowuje się człowiek zadufany we własnych poglądach?

Człowiek zarozumiały uważa się za lepszego od innych, nie respektuje zdania rozmówców oraz krzywdzi tych, z którym obcuje. Ukazany rodzaj pewności siebie jest nieprawdziwy i co więcej – nie ma nic wspólnego z asertywnością.

5). Pewność siebie polegająca na ukazywaniu pozytywnych stron życia (innymi słowy to – świadomość swojej własnej wartości).

• Podpowiedź numer dwa – utrzymuj kontakt wzrokowy ze swoim rozmówcą (pamiętaj – kontakt wzrokowy to element budujący zaufanie).
• Podpowiedź numer trzy – uśmiechaj się do świata i ludzi.

Osoby pewne siebie emanują szczerym uśmiechem, pokazując, że świat może być piękny w każdych okolicznościach. Istotne jest, aby uśmiechać się w sposób niewymuszony, szczery i pozbawiony obłudy.

• Podpowiedź numer cztery – określ indywidualne cele (zarówno te krótko-, jak i długookresowe).
• Podpowiedź numer pięć – bądź wierny wyznawanym przez siebie zasadom (samiec alfa – co warte podkreślenia – nie zmienia poglądów w zależności od sytuacji; lider grupy bywa wierny ideałom i mówi o tym głośno, bez owijania w bawełnę).
• Podpowiedź numer sześć – przyznawaj się do popełnionych błędów.
• Podpowiedź numer siedem – miej dystans do samego siebie.

Mieć dystans do samego siebie to znaczy – umieć rozmawiać o swoich wadach, patrzeć na siebie w sposób zabawny oraz nie brać wszystkiego całkiem poważnie.

• Podpowiedź numer osiem – nie udowadniaj swojej siły i męskości (samiec alfa po prostu tego nie robi).
• Podpowiedź numer dziewięć – bądź człowiekiem odpowiedzialnym (a ściślej – odpowiedzialnym zarówno za siebie, jak i ludzi w swoim otoczeniu).
• Podpowiedź numer dziesięć – kontroluj swoje emocje (istotne jest, aby nie uzewnętrzniać negatywnych emocji).
• Podpowiedź numer jedenaście – szanuj siebie oraz ludzi, z którymi na co dzień obcujesz.

Pod żadnym pozorem nie powinieneś obrażać tych, z którymi na co dzień mieszkasz, żyjesz oraz tworzysz rzeczywistość. Nie zaleca się również plotkowania, tudzież ściągania innych w dół (ściąganie w dół jednoznacznie jest z dołowaniem oraz permanentnym niszczeniem).

• Podpowiedź numer dwanaście – podążaj własną, wytyczoną przez siebie ścieżką (samiec alfa zawsze wie, którą drogę najlepiej obrać).
• Podpowiedź numer trzynaście – bądź otwarty na świat, pracę i życie.
• Podpowiedź numer czternaście – otaczaj się ludźmi sukcesu (to bardzo ważne, jeśli sam chcesz być liderem).

Postawa samca alfa

Samiec alfa to jednostka budząca powszechny respekt/szacunek. Wystarczy jeden rzut oka na lidera grupy, by móc ostatecznie stwierdzić – tak, to na pewno samiec alfa. W jaki sposób zachowuje się przywódca stada? Jakie cechy odróżniają go od innych osobników? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Samiec alfa potrafi przykuć uwagę nienagannie wyprostowaną sylwetką. Co to oznacza? W praktyce oznacza to tyle, że ten (tj. przywódca stada/grupy):

– nie garbi się,
– nie przechyla na bok,
– posiada rozluźnione ramiona,
– z dumą wypina klatkę piersiową.

Samiec alfa porusza się w sposób płynny i eteryczny, wnosząc do wnętrza powiew autentycznej świeżości. Kolejną kwestią wartą uwagi jest umiejętność poprawnego wysławiania się. Przywódcę grupy (obok płynności języka) powinien cechować stanowczy, niski głos.

Uwaga!

W głosie lidera nie mogą być wyczuwalne – lęk oraz nutka niepewności. Jedna niedyspozycja może bowiem sprawić, że przywódca zostanie zrzucony z piedestału. Jak zostało już wspomniane, samiec alfa powinien uśmiechać się do świata i ludzi, roztaczając wokół siebie aurę szczęścia i radości. Przywódca to jednostka wyluzowana, zatem (chcąc stać się alfa) nie możesz napinać mięśni oraz tworzyć sztucznej, nieprawdziwej atmosfery.

Podsumowanie

Być samcem alfa – marzenie współczesnego mężczyzny. Czy każdemu jednak udaje się zostać przywódcą stada? Kto może/powinien dzierżyć wspomnianą władzę? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytania. Ważne jest jednak, aby doskonalić swój warsztat oraz nie poddawać się przeciwnościom losu.

[Głosów:21    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here