Zwalczanie chwastów w rzepaku to wyższe i zdrowsze plony

Niektórzy konsumenci mogą być zainteresowani tym, że herbicyd nie jest stosowany, gdy na uprawie znajdują się kłosy lub inna żywność nadająca się już do zbioru.

W przypadku stosowania na uprawach konwencjonalnych, które nie są odporne na herbicyd, nie jest on bezpośrednio nakładany na uprawę. W przypadku stosowania na uprawach odpornych na działanie środka, można stosować go na uprawę, ale tylko na określonych etapach wzrostu. Dodatkowo rolnicy stosują na plonach przez większość czasu znacznie mniejszą ilość herbicydów, niż wynosi maksymalna dawka. Tak jak każde inne narzędzie stosowane do ochrony plonów przed szkodnikami, tak również herbicydy mają swoje zamierzone zastosowania, ale ważne jest, aby zachować otwartość umysłu, jeśli chodzi o innowacyjne narzędzia rolnicze, w tym środki rolnicze, które mogą pomóc poprawić warunki wzrostu i zdrowie upraw roślinnych. W rzeczywistości środki agrochemiczne są integralną częścią nowoczesnej produkcji rolnej i są wykorzystywane w różnych metodach produkcji żywności na całym świecie, w tym w rolnictwie ekologicznym.

rolnictwo

Bez herbicydów i innych ważnych środków ochrony roślin w całym rolnictwie nasza gospodarka nie tylko ucierpiałaby w utraconych miliardowych kwotach, ale znacznie więcej ludzi cierpiałoby głód, ponieważ znacznie mniej świeżej żywności w postaci owoców i waży,w, lub mąki i kasz trafiłoby z gospodarstw rolnych na nasze stoły.

Podstawową wartością dla rolnictwa jest zrównoważony rozwój, w tym względy na poprawę zdrowia konsumentów i czystości naszego środowiska. Podejmując decyzje dotyczące opryskiwania, pamiętaj o tej podstawowej wartości, jaką jest zrównoważony rozwój. Ważnym plonem, który trzeba chronić przed chwastami jest rzepak herbicydy są do tego celu odpowiednie. Przed zmieszaniem herbicydów z insektycydami lub fungicydami upewnij się, że są one zgodne, zarówno fizycznie, jak i biologicznie. A jeśli są kompatybilne, mogą mieć ścisłe zasady dotyczące kolejności mieszania. Zawsze przed użyciem sprawdź etykiety opakowania, aby uzyskać szczegółowe instrukcje zalecane przez producentów środków ochrony roślin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here