Telefon, Internet i kablówka na jednym rachunku

Dziś dość często łączymy różne usługi, bo to rozwiązanie jest dla nas korzystne. Jeśli masz w domu telewizję kablową, najpewniej operator, który ją dostarcza, ma w swojej ofercie także Internet. A mając infrastrukturę potrzebną do doprowadzenia telewizji kablowej, zazwyczaj może zaoferować Internet dobrej jakości, o dużej przepustowości łącza. Już samo to jest dobrym argumentem dla połączenia tych usług. Ale nie trzeba na tym poprzestawać. Coraz więcej operatorów wprowadza do swojej oferty także usługi telefonii komórkowej. Telefon, Internet i telewizja od tego samego operatora? To możliwe, korzystne i dlatego – warte rozważenia. Zwłaszcza że ewentualne przeniesienie numeru także nie byłoby problemem. Dlaczego to taki dobry pomysł? Przedstawiamy trzy argumenty.

1. To się opłaca

Z czysto finansowego punktu widzenia takie rozwiązanie, które pozwala na połączenie Internetu, kablówki i telefonu pozwala zoptymalizować rachunek. Zamiast płacić trzem różnym dostawcom – płacimy jednemu, którego zbiorcza marża może być dużo niższa, niż suma trzech różnych. Poza tym operatorzy chcą przyciągnąć klientów, oferując im jeszcze dodatkowe obniżki i promocje, np. brak (części) opłat przez pierwszy miesiąc czy dwa.

2. To wygodne

Zdarzyło ci się nie zapłacić jakiegoś rachunku, bo po prostu o nim zapomniałeś? Kiedy każdego miesiąca masz ich do zapłacenia kilka, i kiedy każdy z nich ma inną datę zapłaty, takie sytuacje mogą się zdarzać dość często. Dlatego połączenie różnych mediów to także dobry pomysł pod względem wygody płatności. Wystarczy jeden przelew jednego dnia – i z głowy. Wygodne jest też to, że dla tych, którzy dołączyć do pakietu telefonię komórkową, dostępne jest przeniesienie numeru od innego operatora – a zatem nie będziemy musieli zmieniać swoich danych we wszystkich instytucjach i obwieszczać znajomym zmiany.

3. To daje dodatkowe korzyści

Kiedy poszerzasz zakres usług, na jakie się decydujesz, operator często nagradza cię w dodatkowy sposób. Rozwiązań jest tu wiele. Czasami jest to dodatkowy kanał telewizyjny zupełnie gratis. Innym razem może to być jeszcze większa obniżka cen. Albo dodatkowa usługa – np. multiroom umożliwiający oglądanie telewizji na kilku urządzeniach jednocześnie – za którą normalnie trzeba dopłacić, a ty dostajesz ją w prezencie. Dodatkowe korzyści może dać także przeniesienie numeru z innej sieci – niektórzy dostawcy nagradzają taką decyzję np. gratisową paczką danych albo darmowymi minutami (jeśli nie są standardem w abonamencie).

Widać wyraźnie, że połączenie telefonu z telewizją i Internetem to dobry pomysł. Co więcej, wolno nam przypuszczać, że w miarę rozwoju usług multimedialnych (na przykład systemów smart w gospodarstwach domowych), operatorzy będą poszerzali swoją ofertę o wszelkie nowe media, jakie pojawią się na horyzoncie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here