Trening mózgu

Czy wiesz, że można uprawiać „trening mózgu”? To bardzo skuteczny sposób na poprawę kondycji swojego umysłu, koncentracji i pamięci.

Wbrew pozorom trening mózgu nie jest specjalnie wymagający i nie zajmuje wiele czasu. Poznaj najważniejsze informacje na ten temat.

Ćwicz swój umysł każdego dnia

Trening mózgu to łatwa i skuteczna metoda na utrzymanie swojego umysłu w doskonałej kondycji. Nie trwa przy tym długo – wystarczy 10-15 minut każdego dnia, by mniej zapominać i łatwiej rozwiązywać problemy w kreatywny sposób. Czy wiesz, że efektywny trening mózgu może nawet zwiększyć twoje IQ? I to aż o 20 punktów w ciągu zaledwie 4 lat!

Jednym z najważniejszych elementów w wydajnym treningu mózgu jest twoje nastawienie i regularność ćwiczeń. Bez odpowiedniej motywacji i chęci szybko zrezygnujesz z efektów, które są na wyciągnięcie ręki. Wykonując ćwiczenia każdego dnia z pewnością szybko dostrzeżesz, że łatwiej ci się skupić lub rzadziej zapominasz o różnych rzeczach.

Co więcej, wiele ćwiczeń na pamięć czy koncentrację łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, nierzadko bowiem to różnego typu gry, zabawy czy szarady. Świetnym sposobem na ćwiczenie pamięci i koncentracji są chociażby gry planszowe. Podczas rozgrywki rozwijane są też takie umiejętności jak zdolność przewidywania czy układania strategii.

Bardzo skutecznymi ćwiczeniami na pamięć są np. łamigłówki, puzzle, krzyżówki czy sudoku. Wymagają one odrobiny skupienia i w mniejszym lub większym stopniu polegają na rozwiązywaniu problemów. Ponadto w dobie smartfonów bez trudu ściągniesz odpowiednią aplikację na telefon i zagrasz np. w drodze do pracy.

To jednak nie wszystko – trening mózgu ma także swoją bardziej zaawansowaną stronę. Przykładem jest chociażby neurobic, czyli swoista gimnastyka mózgu prowadzona przez doświadczonego trenera. Bardzo korzystnie wpływa ona na kondycję twojego umysłu. Innym sposobem są wizualizacje, które polegają na całkowitym skupieniu się na wyobrażonym przez siebie przedmiocie.

Jak zwiększyć efektywność treningu mózgu?

Trening mózgu to nie tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia czy forma rozrywki – na efektywność twoich działań ma wpływ także szereg innych czynników. Z pewnością powinno się unikać rutyny, która niszczy kreatywność i osłabia kondycję umysłu. W podobny sposób działa zresztą nadmierny stres.

Z pewnością wskazana jest aktywność fizyczna, dzięki której dotlenisz cały organizm, w tym również mózg. Nie musisz chodzić na profesjonalne treningi, wystarczy nawet krótki spacer co drugi dzień. Nie zapominaj o zdrowym śnie, to wtedy organizm się regeneruje i przygotowuje na wysiłki kolejnego dnia.

Trening mózgu dobrze wspomóc właściwym jadłospisem. Staraj się spożywać różnorodne produkty, które będą bogate w mikroelementy i witaminy. W razie potrzeby korzystaj też z suplementów diety, takich jak elektrolity.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here