Zapchany DPF

Niektórzy użytkownicy diesli zdążyli się na pewno przekonać co to jest zapchany filtr cząstek stałych potocznie zwany Dpf lub Fap. Niestety w Polsce nie mamy możliwości co ok 200km wjeżdzać na autostradę aby filtr odpowiednio sam się wypalił. Trzeba wówczas jechać z określoną prędkością przez określony czas. Prowadzi to do zanieczyszczenia w takim stopniu tegoż ów filtra, że auto już samo nie poradzi sobie z wypalenie zanieczyszczeń. Wówczas musimy umówić się na wizytę u mechanika i wyczyścić filtr mechanicznie.

Istnieje wiele zakładów specjalizujących się w tego typu naprawach. Jeżeli ktoś mieszka na północnym wschodzie Polski może na przykład udać się do firmy znalezionej w internecie pod hasłem regeneracja filtrów Dpf w Białymstoku lub regeneracji filtrów cząstek stałych Fap Dpf. Tą firmę można znaleźć wpisując w przeglądarkę: regeneracja filtra dpf u turbokrymar.pl.

Koszty takiej naprawy nie są małe i wahają się w granicy 1000 złotych i zależne są od silnika modelu i oczywiście od miejsca w którym robimy tą naprawę. Stanowczo nie polecam wycinania filtra Dpf. Może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami. W najgorszym wypadku może zostać odebrany dowód rejestracyjny przez policję podczas rutynowej kontroli, bądź nasze auto nie przejdzie pozytywnie kontroli technicznej i wówczas by móc dalej jeździć na nowo będziemy musieli zamontować filtr. Niestety nie są już to tanie rzeczy bo filtry wahają się (w zależności od modelu) od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Warto się więc dwa razy zastanowić czy opłaca nam się wycinać ów filtr. Jak by nie patrzeć diesle w moich oczach przez filtry dużo straciły i dla mnie nie są silnikami, które chciał bym mieć w swoim samochodzie.

Druga sprawą dla użytkowników samochodów z silnikami diesli jest większe zanieczyszczenie środowiska spalona mi. Auta jeżdżące np. na benzynie czy gazie wydzielają ich mniej. Wydaje mi się, że w obecnych czasach jest więcej szkody z diesli niż pożytku. Nie są one już tak trwałe jak ich poprzednicy, a naprawa jest zazwyczaj dużo droższa niż samochodów z innym silnikiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here