Jak wykonać etykiety na butelki do wydruku

Bez alkoholu da się żyć, ale jednak to życie staje się ciut przyjemniejsze, gdy od czasu do czasu można uraczyć się dobrym winem czy piwem. Trunki są też bardzo uniwersalnymi podarunkami. A już zwłaszcza, gdy zostają spersonalizowane, czyli ozdobione etykietami na butelki.

Po co tworzyć etykiety?

Butelka wina od wielu lat jest typem uniwersalnego i nieraz „ostatecznego” podarunku. Gdy człowiek nie ma żadnego pomysłu na to, co wręczyć bliskiej osobie, koniec końców zawsze sięga po dobry trunek, gdyż jest to taki typ prezentu, który pasuje każdemu i to na każdą okazję. Warto jednak go odrobinę spersonalizować. A pomagają w tym właśnie etykiety na butelki.

Nie muszą być wcale wymyślne. Nie muszą być przesadnie udziwnione czy perfekcyjne. Już zwykłe „sto lat” wydrukowane na kwiecistej kartce całkowicie zmieni wizerunek szklanej butelki.

Gotowe rozwiązania

Firmy zajmujące się tworzeniem i drukowaniem etykiet zawsze mają swoje gotowe szablony, z których klienci mogą od razu skorzystać. Sprawdzą się one u tych osób, które nie mają czasu lub ochoty na samodzielne wymyślanie koncepcji. Gotowe szablony są oczywiście dostosowane do różnych okazji – wśród nich występują m.in. etykiety urodzinowe czy etykiety na dzień babci lub dziadka.

Samodzielne projektowanie etykiet nie musi być jednak trudne. W przypadku tych typowo kobiecych dobrze sprawdzą się pastelowe barwy i kwieciste motywy, podczas gdy te męskie powinny być ciemniejsze, prostsze i mniej zdobnicze. Napis odgrywa natomiast kluczową rolę. Musi być dostosowany i do okazji, i do samego solenizanta.

Dodatkowe rady i wskazówki

Niektórzy idą nawet o krok dalej i nie tylko projektują, ale też i samodzielnie drukują etykiety na butelki. Postępują w ten sposób, należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Kluczowy okaże się na pewno sam papier przeznaczony do wydruku. Powinien być nieco grubszy od tradycyjnego papieru ksero.

Wybierając poszczególne parametry w ustawieniach drukarki, warto też zdecydować się na najwyższą, oferowaną przez sprzęt jakość wydruku. Zapewni ona odpowiednie nasycenie wszystkich kolorów. To z kolei sprawi, że etykieta na butelkę zaprezentuje się znacznie lepiej – nabierze profesjonalnego oraz estetycznego wyglądu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here