Tradycyjne oszczędzanie pieniędzy

0
758

Tradycyjne oszczędzanie pieniędzy na te trudniejsze czasy polega na tym stworzeniu listy wydatków, czyli na tym przeanalizowaniu tego na co konkretnie wydajemy pieniądze i ile dokładnie. Zazwyczaj wydajemy na te życiowe sprawy, ale też i na przyjemności, takie jak czekolada do kawy lub jakieś bardziej wyszukane smakołyki, które rzecz jasna swoje kosztują. Tych kosztów można się pozbyć ( http://oszczedzpieniadze.pl/ ) z naszego planu dnia i to po to by wydawać nieco mniej i by w ciągu tych czterech lub pięciu miesięcy zaoszczędzić na coś ciekawego, czyli na przedmiot taki jak nowy rower szosowy. Pozornie tego typu działania powiązane z ograniczaniem przyjemności to coś prostego, ale nie należy bagatelizować działań tego rodzaju, bo pewna część z nas w skali dnia wydaje spore pieniądze i warto przeanalizować te wydatki. Nie tylko po to by wydawać mniej, ale też i po to by mieć pieniądze na trudniejsze chwile.

Proste strategie

Niektórzy z nas piją kawę ekologiczną trzy lub pięć razy w ciągu dnia, a taka kawa zakupiona w sklepie tematycznym może kosztować nawet te dwa lub trzy razy więcej od tej kawy popularnej w sensie medialnym. w tego typu przypadkach nie chodzi o to, by zmienić ja na opcję gorszą, ale o to ( http://oszczedzpieniadze.pl/ ) by nieco ograniczyć spożycie tej kawy, a najprościej ten cel można osiągnąć właśnie dzięki tym twardym postanowieniom. Jednym słowem lepiej zamiast pięciu kaw pić dwie i tak ograniczyć wydatki na tę drogą kawę. Właśnie tak będziemy mieli także tę większą ilość pieniędzy, choćby na prezenty na święta. Takie proste działania są zazwyczaj pomijanymi, ale to ścisłe kontrolowanie dziennych wydatków daje nam oszczędności, które po jakimś czasie możemy wykorzystać na niemal dowolny cel lub po to by posiadać finanse na te o wiele mniej ciekawe czasy. Niektórzy właśnie tak oszczędzają w czasach kryzysu gospodarczego, bo to prosty patent na oszczędności, który się sprawdza i to nie tylko obecnie.

Sprzeczki w związku

Wielu z nas doświadcza tego, że nasza partnerka życiowa nie akceptuje tego, że dwa razy dziennie kupujemy sobie taką dość drogą kawę do kawy. Taka czekolada może być zdrową, czyli nie zawierać konserwantów, ale tu raczej chodzi głównie o jej cenę. Jednym słowem powinniśmy zamiast dwóch na dzień mieć tę jedną na dwa dni i tak w znacznym stopniu uratujemy finanse domowe, bo już po blisko miesiącu oszczędności będą na wyższym poziomie i co równie istotne zadowoli to naszą partnerkę życiową. Aspekt ten także ma znaczenie i to kluczowe, bo w związku trzeba iść na kompromisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here