Dysk do konsoli

Dysk wewnętrzny ma ograniczoną pojemność. Dlatego też niekiedy niezbędne okazuje się rozszerzenie pamięci konsoli. Jaki dysk do tego wybrać i jak prawidłowo go podłączyć?

Dysk zewnętrzny do konsoli – jak wybrać najlepszy dysk przenośny do konsoli?

Wybór odpowiedniego dysku do konsoli to nie lada zadanie. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Pierwszym z nich jest pojemność. Dysk do konsoli może mieć pojemność od 250 GB do 8 TB. Zwykle wystarczającym rozwiązaniem jest dysk przenośny 1 TB, który umożliwia zapisanie od 15 do 20 rozbudowanych i zaawansowanych graficznie gier. Inny ważny aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę, to odpowiedni interfejs. Do konsoli 4 wymagany jest dysk z interfejsem USB 3.0 lub 3.1. Konsola to urządzenie, które nierzadko przez wiele godzin pracuje na najwyższych obrotach. Dlatego też, wybierając dysk przenośny, warto zwrócić uwagę na urządzenia wyposażone w zaawansowane technologie termiczne. Dobrym przykładem może tu być dysk zewnętrzny 1 TB SSD T7 od Samsunga z wbudowaną technologią Dynamic Thermal Guard utrzymującą urządzenie w optymalnej temperaturze. Istotnym parametrem jest także rozmiar samego dysku. Najchętniej wybieranymi formatami do konsoli są dyski 2,5 oraz 3,5 cala. Pierwszy z nich jest mobilny, zasilany z portu USB, drugi – stacjonarny i wymaga zastosowania osobnego zasilania. W zależności od naszych potrzeb i ilości dostępnego miejsca możemy zdecydować się więc na zakup mniejszego lub większego modelu.

Dysk przenośny 1 TB – jak prawidłowo podłączyć urządzenie do konsoli?

Konfiguracja dysku zewnętrznego z konsoli to zadanie znacznie prostsze niż sam wybór odpowiedniego dysku. Aby to zrobić, należy podłączyć dysk za pomocą portu USB na konsoli. Po podłączeniu na telewizorze wybieramy opcję „Ustawienia”, a następnie „Urządzenia” i „Urządzenia USB”. Odnajdujemy na liście nasz dysk zewnętrzny i formatujemy urządzenie jako rozszerzoną pamięć masową. W trakcie na ekranie mogą pojawiać się liczne komunikaty ostrzegające, jednak przeprowadzany przez nas proces jest całkowicie bezpieczny, więc nie musimy się nimi przejmować. Po zakończeniu formatowania na ekranie powinna zaświecić się zielona kropka oznaczająca, że cały proces przebiegł pomyślnie. W tym miejscu możemy również przenieść na nowy dysk część gier zapisanych na dysku wewnętrznym. Aby to zrobić, należy ponownie wejść w „Ustawienia”, a następnie „Urządzenia”, wybrać podstawowy dysk i kliknąć „Options” oraz „Przenieś do rozszerzonej pamięci masowej”. Następnie wybieramy gry i aplikacje, które chcemy przenieść, i zatwierdzamy proces. W zależności od ciężaru gier operacja ta może potrwać od paru minut do kilku godzin.

Inne sposoby na rozszerzanie pamięci w konsoli

Innym sposobem na rozszerzenie pamięci w konsoli może być samodzielna wymiana dysku wewnętrznego na taki o większej pojemności. Rozwiązanie to wiąże się jednak z niemałym ryzykiem, zwłaszcza jeśli wymieniamy dysk na dysk HDD. Mimo iż jest on bardzo wydajny, to ma również wady. Jedną z nich, szczególnie istotną w tej kwestii, jest wrażliwość na wstrząsy. Nawet najdrobniejsze uszkodzenie może doprowadzić do zniszczenia dysku. Ponadto taka ingerencja w konstrukcję konsoli może spowodować utratę gwarancji producenta. Podłączenie dysku zewnętrznego wydaje się więc najlepszą i najbezpieczniejszą opcją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here