najkorzystniejszy kredyt gotowkowy

W życiu czasem zdarzają się sytuacje, gdy potrzebne są pieniądze, których nie posiadamy. Oczywiście, idealnie by było, gdybyśmy mieli odpowiednio dużo czasu, by te pieniądze sobie odłożyć i dopiero wówczas z nich skorzystać. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Zdarzają się sytuacje, gdy pieniędzy potrzebujemy natychmiast, a np. dziurawy i przeciekający dach nie poczeka kilka miesięcy, aż uskładamy odpowiednią ilość gotówki. Wówczas idealny rozwiązaniem wydaje się szybka pożyczka od rodziny lub znajomych. Jeśli jednak nie mamy możliwości poratowania się od najbliższych, bądź nie możemy od nich pożyczyć całej, potrzebnej kwoty, warto poszukać pomocy w odpowiednich instytucjach.

Jak jednak pożyczać tak, by potem nie żałować i jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Po pierwsze, przed udaniem się do jakiejkolwiek placówki kredytowej, warto samodzielnie policzyć, na jaki kredyt nas stać. W tym celu trzeba uczciwie spisać wszystkie swoje miesięczne, stałe zobowiązania i wydatki, nie zapominając przy tym o dużych wydatkach rocznych (jak np. zakup polisy OC), które w tym zestawieniu również należy uwzględnić (dzieląc je przez dwanaście miesięcy).

Dopiero wówczas, zorientujemy się jaka „wolna” kwota miesięcznie pozostaje nam do możliwego zagospodarowania. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę, to te pieniądze będziemy oddawać do banku. Może się zdarzyć, że bank zaproponuje nam większy kredyt, z wyższą ratą, my jednak powinniśmy pozostać przy realnej, wyliczonej wcześniej samodzielnie wysokości raty, którą bez wyrzeczeń będziemy w stanie spłacać.

kredyt gotowkowy

Po drugie, przed wyborem odpowiedniego produktu, warto zrobić porządne „rozeznanie rynku”. Przydać się mogą, dostępne w Internecie porównywarki ofert kredytowych i kalkulatory kredytowe. Można również szukać na stronach konkretnych firm i banków interesujących nas produktów. Warto odwiedzić także placówkę banku, w którym posiadamy konto i poprosić o przygotowanie najlepszej oferty.
Jeśli w dalszym ciągu, sami nie możemy „połapać” się w dostępnych na rynku produktach, można skorzystać z usług zaufanego doradcy finansowego. Przed wyborem właściwego kredytu, warto również pamiętać, by brać pod uwagę tzw. RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania czyli całkowity koszt kredytu, który będziemy musieli spłacić.

Po trzecie, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy kredytowej, warto dobrze (i co najważniejsze ze zrozumieniem) ją przeczytać, zakreślając fragmenty niejasne i niezrozumiałe. Warto również o te punkty dopytać w placówce bankowej doradcy kredytowego i nie dać się zbyć stwierdzeniem, że to np. „mało ważne” albo „bardziej dotyczy banku niż samego klienta” itp. Jeśli uzyskane przez doradcę wyjaśnienia nie są dla nas satysfakcjonujące, taką umowę warto jeszcze skonsultować np. z radcą prawnym.

Darmowe porady z zakresu prawa, często prowadzone są w większych i mniejszych miastach wojewódzkich. O wzór umowy warto też poprosić w banku wcześniej tak, by mieć sporo czasu by ją przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem (i nie stresować się np. westchnieniami doradcy kredytowego, który w kolejce za nami widzi potencjalnych i być może bardziej zdecydowanych klientów).

Po czwarte, przy wyborze instytucji, w której zamierzamy się zadłużyć warto kierować się również dostępnymi na jej temat opiniami. Oczywiście nie powinien być to dla nas jedyny wyznacznik tego, gdzie wziąć kredyt, ale warto poczytać o tym jak firma traktuje klientów, którzy mają np. problem ze spłatą zadłużenia, lub swoich klientów w ogóle. Trzeba jednak pamiętać, że w Internecie można pisać wszystko i ludzie z tego chętnie korzystają. Warto więc być czujnym na opinie bez żadnego wiarygodnego uzasadnienia i w ogóle nie brać pod uwagę opinii typu „polecam” lub „nie polecam”.

szukamy kredytu

Po piąte, warto omijać szerokim łukiem firmy-krzaki, których oferty bardziej przypominają „lichwę” niż ofertę kredytową. Nie warto również pożyczać od nieznanych osób, które proponują taką pożyczkę, bo może się to w przyszłości wiązać ze sporymi problemami.
Podsumowując, najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, to kredyt ściśle dopasowany do naszych potrzeb. Jego zaciągnięcie powinno być przemyślane i przeanalizowane pod kątem możliwości jego spłaty.

Rata kredytu nigdy nie powinna przekraczać kwoty, którą bez znaczącego uszczuplenia domowego budżetu jesteśmy w stanie np. miesięcznie odłożyć, a firma, w której chcemy się zadłużyć, warto by cieszyła się dobrą opinią i renomą. Czasem warto też pożyczyć odrobinę mniej niż wynoszą wyliczenia danej instytucji, by później móc spać spokojnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here