Drugie życie turbosprężarki

0
1848

Samochody doładowane za pomocą turbosprężarek mają większą moc i wyższy moment obrotowy. To bardzo przydatne urządzenie sprawia, że jazda samochodem nabiera dodatkowego waloru sportowego. Nic nie jest jednak wieczne i dotyczy to też turbosprężarek, których żywotność określana jest od stu do dwustu pięćdziesięciu tysięcy kilometrów. Po tym okresie może nastąpić zużycie newralgicznych elementów turbosprężarki takich jak łożyska i łopatki wirnika.

Zużyta sprężarka do niczego już nam się nie przyda i trzeba będzie stanąć przed decyzją odnośnie tego, czy kupujemy nową, czy też próbujemy naprawić tą, którą posiadamy. Jest to trudna decyzja, gdyż nowa sprężarka nie jest tania, a jej koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zatem, ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? Jest to kwota na pewno o wiele niższa niż nowa, oryginalna część, jednak dużo zależy od tego co akurat się w danej sprężarce popsuje i jak drogie są części zamienne do niej. Najczęściej jest to koszt od tysiąca do dwóch, ale może być to także inna cena. Jedno jest pewne — za usługę regeneracji zapłacimy na pewno mniej niż za nowy sprzęt. O czym warto pamiętać, to to, że powinniśmy wybrać dobry i sprawdzony warsztat, który zajmuje się regeneracją, gdyż od tego zależy nasze zadowolenie i dalsza praca zregenerowanego sprzętu.

Dobre i sprawdzone serwisy znajdują się na przykład w Białymstoku. Dzięki sprawnej obsłudze i dużym doświadczeniu warsztatów regeneracja turbosprężarek w Białymstoku nie stanowi najmniejszego problemu. Wartym polecenia jest regeneracja turbosprężarki u Turbokrymar ze względu na wiele pozytywnych opinii klientów. Jak wiadomo wizytówką każdej firmy są zadowoleni klienci, a tutaj spotkamy takich bardzo wielu. Jak można się dowiedzieć z ogólnych opinii warsztat doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnymi przypadkami i żadna z turbosprężarek nie stanowi dla jego załogi żadnej tajemnicy. To właśnie do takich miejsc powinniśmy się udawać, aby nasz sprzęt przejechał sprawnie jeszcze wiele tysięcy kilometrów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here