Wdrożenia ERP w przedsiębiorstwie cukierniczym

Firma działająca w branży cukierniczej musi jakoś radzić sobie z narastającą konkurencją. Dlatego poszukuje sposobów na pozyskanie nowych klientów i decyduje się na sprzedaż również za pośrednictwem sieci. Wymaga to jednak skoordynowania wszystkich działań i stworzenia jednej bazy danych, dzięki której wszystkie działy w firmie zarówno księgowy, produkcyjny, sprzedażowy, jak i promocyjny są ze sobą ściśle powiązane i mogą efektywnie współpracować. W takiej sytuacji sprawdzają się wdrożenia ERP.

Profesjonalne wdrożenie ERP – wybór firmy, która pomoże usprawnić zarządzanie przedsiębiorstwem

Na samym początku bardzo istotny jest wybór firmy analitycznej, która zajmie się wdrożeniem systemu ERP. Konsultant wdrożeniowy najpierw ocenia funkcjonowanie firmy na dotychczasowych zasadach. Skrupulatnie ocenia wszystkie działy i zapisuje wszystkie błędy, zarówno jeśli chodzi o obowiązujący system, jak i komunikacje między działową i wewnątrzdziałową. Kiedy już spisze wszystkie wnioski przedstawi swoją analizę i to, czego można się spodziewać po systemie ERP, które działania można usprawnić natychmiastowo, a także na które trzeba będzie poczekać aż system zacznie działać. Konieczne są zatem testy systemu, a także wsparcie powdrożeniowe, które umożliwia również modyfikacje. Wdrażanie ERP dla firm ma bowiem ujęcie nie tylko w bieżącej działalności, ale przede wszystkim w przyszłych planach firmy.

Profesjonalne wdrożenia ERP – ograniczenie marnotrawstwa

Profesjonalne wdrożenie ERP pozwala przedsiębiorcy na bieżąco monitorować statystyki sprzedaży, w przypadku wspomnianej cukierni te osiągane w ramach stacjonarnej działalności, jak i tej prowadzonej w internecie. Dokumenty z danymi nie muszą już być drukowane i przekazywane szefostwu, gdyż do wszystkich danych ma on dostęp za pośrednictwem wspólnej bazy danych dla wszystkich działów, które je udostępniają. Nie ma tutaj miejsca na modyfikowanie danych przez inne działy. Jedynie te uprawnione mogą wprowadzać i modyfikować je, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wdrażanie ERP dla firm ogranicza marnotrawstwo zarówno papieru, jak i czasu pracowników. W związku z tym nie tylko oszczędza się na materiałach biurowych, czyli ponosi mniejsze koszty, ale również uzyskuje większe zyski, dzięki temu że pracownicy są bardziej efektywni w swoich obowiązkach, nie musząc zajmować się korespondencją z innymi działami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://erpnav.pl/wdrozenie-systemu-erp-microsoft-dynamics-nav/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here