bank

Większość z nas potrzebuje od czasu do czasu pieniędzy w bardzo krótkim okresie czasu. Jeśli jest taka możliwość to pożyczamy pieniądze od znajomych, od rodziny. Nie zawsze jednak można pieniądze pożyczyć. W takich momentach musimy zdecydować się na szybki kredyt gotówkowy o ile mamy oczywiście zdolność kredytową.

Gdzie pożyczać pieniądze?

Jak już wspomniano czasami kredyt jest jedyną możliwością. Niestety nie wszyscy mogą sobie na kredyt pozwolić. Banki nie udzielają kredytów każdemu. Potrzeba zdolności kredytowej, a nie każdy ją posiada. W takich sytuacjach sporo osób wybiera instytucje parabankowe. W nich znacznie łatwiej jest otrzymać pożyczkę.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że parabanki i tego typu instytucje są bardzo drogie. Koszty pożyczki mogą nas powalić. Musimy spłacić nasze zadłużenie w stosunkowo krótkim czasie, ponieważ w innym przypadku będziemy musieli zapłacić ogromne odsetki i inne opłaty, które zapewne zostały opisane w umowie pożyczki czy kredytu.
Najlepszym wyborem jest więc wzięcie kredytu w banku.

Czy można w łatwy sposób dostać kredyt?

Oczywiście, że tak. Kredyty można otrzymać dosyć łatwo ale tylko w niektórych bankach. Przede wszystkim trzeba mieć stałe wpływy na konto bankowe. Jeśli takowe będą, to w banku można dostać kredyt całkowicie zdalnie. Nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby w ciągu kilku chwil otrzymać pieniądze.
W Polsce jest spora ilość banków, które oferują taką możliwość. Trzeba być jednak ich stałym klientem. W innym przypadku na pewno nie otrzymamy kredytu tak ot.

Koszt kredytu w banku

Banki nie różnią się za bardzo opłatami jeśli chodzi o kredyty. Trzeba liczyć się z oprocentowaniem w okolicach 10% w skali roku. Oprócz tego trzeba pamiętać o różnego rodzaju prowizjach za udzielenie kredytu. W sumie całość będzie zapewne wynosić około 15% w skali roku. Czy to dużo, czy mało to każdy powinien sobie na takie pytanie odpowiedzieć samemu.

kredyt gotówkowy

Szybki kredyt bez zaświadczeń

Tak i nie. Jeśli szukamy kredytu w banku, to zapomnijmy o tym, że otrzymamy taki bez jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach. Jeśli już tak będzie, to konieczne są regularne wpływy.
Czasami kredyty bez zaświadczeń są oferowane w różnego rodzaju hipermarketach. Trzeba jednak podpisać oświadczenie o dochodach więc tak czy siak musimy posiadać jakiś dochód.
Jeśli chodzi o pieniądze bez żadnych formalności, to możemy je otrzymać w instytucjach pozabankowych, które oferują pieniądze.

Koszt takiej pożyczki, kredytu jest jednak naprawdę bardzo wysoki i praktycznie jest to nieopłacalne. Niektórzy nie mają jednak wyboru i muszą wziąć szybko pewną sumę pieniędzy. Wszystko więc tak naprawdę zależy od tego jak bardzo są nam potrzebne pieniądze i czy jesteśmy ponieść wszelkie koszty, aby tylko je otrzymać w krótkim okresie czasu.

Dziś nie warto brać pożyczek w instytucjach pozabankowych. Niestety bardzo wiele osób nadal korzysta z ich usług, co jest bardzo dużym błędem. Jeśli koniecznie musimy wziąć kredyt to szukajmy takiej możliwości w bankach. Jest jeszcze jedna możliwość! Można skorzystać z giełdy pożyczek, czyli strony internetowej gdzie można pożyczyć pieniądze od drugiej osoby na procent. Oprocentowanie jest niższe niż w banku, a my możemy otrzymać pieniądze w ciągu kilku chwil. Czy warto skorzystać z takiej możliwości?

Oczywiście, że warto. Nie możemy się jednak obawiać pożyczania pieniędzy od obcych ludzi. Taka pożyczka wymaga podpisania umowy w podobny sposób jak w banku. Nikt jednak nie będzie sprawdzać naszej zdolności kredytowej w takiej sytuacji. Jest więc to spora zaleta.
Pożyczać pieniądze przez internet możemy na jakikolwiek cel.

szybki kredyt gotówkowy

Co w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Biorąc kredyt wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kiedyś mogą wystąpić problemy ze spłatą zobowiązania. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to może się okazać, że otrzymamy dodatkowe opłaty, które będziemy musieli ponieść. Warto o tym wiedzieć i dobrze zapoznać się z umową kredytową zanim ją podpiszemy.

Karne odsetki mogą być sporym problemem. Oprócz tego trzeba będzie zapłacić za każde wezwanie do płatności, które wyśle nam bank. Niektóre banki pozwalają odroczyć płatność na miesiąc, a czasem na dłużej. W takiej sytuacji będziemy spłacać tylko ratę kapitałową, a odsetki zostaną nam na jakiś czas odroczone.

W późniejszym czasie będziemy musieli jednak odroczone odsetki spłacić, więc o tym należy jak najbardziej pamiętać. W każdym bądź razie warto pamiętać o tym, że każdy kredyt należy spłacać w terminie. W innym przypadku pojawią się problemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here