porównanie

Kredyt gotówkowy jest produktem niezwykle popularnym. Jest to kredyt całkowicie wypłacany w gotówce, w przeciwieństwie do kredytów bezgotówkowych. Jako przykład takiego kredytu można podać kredyt lombardowy, czy też studencki. Najbardziej popularne są jednak kredyty gotówkowe udzielane przez banki. Każdy, kto poszukuje takiego kredytu, powinien pokusić się o porównanie kredytów gotówkowych. W jaki sposób można to uczynić i dlaczego?

W przypadku zaistnienia potrzeby finansowej, wiele osób skłania się ku kredytom gotówkowym. Koszty takiej usługi na dość rozległym rynku bankowym mogą się znacznie różnić, a im większa kwota pożyczki, tym większe kwoty można zaoszczędzić lub stracić. Dlatego też kluczowe jest porównywanie dostępnych ofert.

Co jest najważniejsze przy porównywaniu kredytów?

Jest nim oszacowanie RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu, który poniesie konsument w skali roku. Jest to najważniejsza informacja o kredycie, znacznie bardziej istotna niż samo oprocentowanie, gdyż zawiera również inne koszty kredytu, takiej jak prowizje, opłaty i koszty innych usług, które są niezbędne do uzyskania kredytu.

Znając rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, można bardzo łatwo porównywać różne kredyty. Im RRSO jest wyższa, tym dana umowa jest mniej korzystna dla konsumenta. Dużym ułatwieniem jest to, że banki zgodnie z przepisami o kredycie konsumenckim są zobowiązane do informowania o RRSO. Wyposażony w taką podstawową wiedzę, konsument musi zdecydować się na formę porównania kredytów oferowanych przez różne banki i instytucje finansowe.

porównanie kredytów

Pierwszym krokiem klienta powinno być przede wszystkim zebranie danych o sobie samym. Bardziej renomowani dawcy kredytowi mogą wymagać informacji o przeznaczeniu pożyczanej gotówki czy majątku i zarobków kredytodawców. Tak zwana zdolność kredytowa jest jedną z najbardziej istotnych informacji dla banku.

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem są wizyty w bankach. Pracownik pomoże klientowi w doborze odpowiedniej pożyczki. Bardzo ważne jest uważne czytanie zaprezentowanej umowy, gdyż mogą w niej ukryte być liczne dodatkowe opłaty niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Porównanie kredytów gotówkowych poprzez osobiste wizyty jest niestety metodą bardzo czasochłonną, a osoba nieobyta w specyficznym prawnym i bankowym językiem, może mieć problem z dokładnych zrozumieniem przedstawionych ofert, a jest ono absolutnie niezbędne.
Niestety RRSO nie jest jedynym wyznacznikiem opłacalności oferty. Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na poziom obsługi klienta, ilość formalności koniecznych do uzyskania kredytu, oraz na to, czy konieczna jest osobista wizyta w oddziale banku, czy można uzyskać pożyczkę online.

Najwygodniejsza metoda na porównanie kredytów gotówkowych, to niewątpliwie internetowe porównywarki kredytów. Jest ich bardzo wiele, więc konsument ma wybór jakiej używać. Należy w nich zwykle podać cel, na który klient chce przeznaczyć kredyt, kwotę, którą chcą pożyczyć i na ile rat pragnie rozłożyć spłatę kredytu. Są to podstawowe informację na temat typu kredytu, którego poszukuje. Dość powszechne jest następnie podanie danych o sobie, którą mogą pozwolić oszacować zdolność kredytowych. Do tych danych należą informację o zamieszkaniu, źródle dochodu, miesięcznych dochodach netto i o tym, czy potencjalny kredytobiorca spłaca już inne kredyty

Szczególnie w przypadku wysokich kwot pożyczki, porównanie kredytów gotówkowych jest istotne. Dlatego też warto rozważyć skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Jest to zawód, który może być wykonywany wyłącznie przez posiadające stosowne wykształcenie, na przykład ekonomiczne, osoby.

porównanie kredytów gotówkowych

Taki doradca ze względu na swoją wiedzę i doświadczenie, może pomóc w wyborze najodpowiedniejszej oferty dopasowanej do konkretnego klienta, a także rozwiać wszelkie potencjalne wątpliwości, jakie może on posiadać Warto korzystać z takich porad, szczególnie odnosi się to do osób niezbyt doświadczonych w branży finansowej.

Podsumowując, wzięcie kredytu jest bardzo ważną decyzją, dlatego też bardzo istotne jest odpowiednie porównanie kredytów gotówkowych. Należy brać pod uwagę nie tylko rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, ale również to, jak wygląda sama procedura uzyskania kredytu.

Żeby podjąć najkorzystniejszą decyzję, można wspomóc się stosownym doradcą, lub też pomocą internetowych porównywarek kredytowych. Oferty kredytów mogą znacznie różnić się pomiędzy różnymi instytucjami finansowymi i bankami. Możliwość zaoszczędzenia czasem dość znacznych kwot, powoduje, że naprawdę warto porównywać oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here