korzystny kredyt

Czy warto pożyczyć pieniądze?

Wielu konsumentów pragnących zaspokoić swój apetyt na agresywnie czasem reklamowany, nowoczesny i ciekawie przedstawiany produkt, czasem zaawansowany technologicznie, bądź taki, który posiada nowoczesny design, jest opakowany w ciekawe i pobudzające zmysły skojarzenia, lub jest nam po prostu potrzebny w wykonywaniu codziennych prac, staje przed koniecznością skorzystania z kredytu.

Coraz częściej nasze pragnienia zaspokajamy kosztem zaciągniętych zobowiązań powiększających portfel, w którym obok pieniędzy znajdujemy rosnącą listę zaciągniętych kredytów. To może wydawać się zaskakujące, ale w pewnych okolicznościach nawet dość duża liczba kredytów może być solidnie uzasadniona, a nasza sytuacja finansowa rokować dobrze, w dłuższej lub krótszej perspektywie.

Zakupy za pożyczone pieniądze wydawane na przedmioty np. mające ułatwić nam prowadzenie biznesowej działalności, pozwalające utrzymać szybki i bezproblemowy kontakt z otoczeniem lub na urządzenia pozwalające na pozyskiwanie aktualnych informacji, mających znaczenie dla naszej pracy zawodowej, potrafią przynieść duże zyski. Również rosnące możliwości zarobkowe dają podstawę do kupowania na kredyt.

Korzystny kredyt

Przychody gospodarstw domowych wciąż rosną, a nasza gospodarka wciąż przypomina rozpędzającego się długodystansowca. Dzięki temu optymistyczne spojrzenie na domowe finanse i rozsądne korzystanie z pożyczonych pieniędzy jest często dobrze uzasadnione.
Korzystnie przedstawiające się otoczenie gospodarcze i wyśmienite perspektywy zarobkowe nie zwalniają nas z odpowiedzialności za dokonanie takiego wyboru, który będzie skutkował najlepszymi z możliwych warunkami obsługi kredytu, który to kredyt będzie jednym z czynników kształtujących naszą sytuację finansową w przyszłości.

kredyt

Zbytnie nagromadzenie zobowiązań finansowych niefrasobliwemu dłużnikowi może przynieść więcej zmartwień niż radości. Niewielkie kredyty w zbyt dużych ilościach, obarczone wysokimi kosztami spłaty mogą przygotowywać, w dość krótkim czasie, narastającą lawinę odsetek od przeterminowanych zobowiązań. Aby tego uniknąć, decydując się na każdy zakup za pożyczone pieniądze, należy nie tylko posiadać solidne uzasadnienie potrzeby wydatku, ale też należy podjąć starania, aby koszt tego wydatku był możliwie najniższy.

To oznacza konieczność porównania aktualnych ofert pożyczkowych, jeśli nie wszystkich, to większości podmiotów finansowych obecnych na rynku. Korzystny kredyt nie jest łatwy do odnalezienia. Co prawda, szereg przepisów prawa zmuszających oferentów kredytów i pożyczek finansowych do reklamowania swoich usług i produktów wg standardowych kryteriów, to znaczy ułatwiających porównania, ułatwia nam podjęcie korzystniejszego dla nas wyboru, jednak podjęcie właściwej decyzji wymaga poświęcenia tej czynności niezbędnego czasu.

Porównanie kosztów kredytu powinno obejmować nie tylko koszt wyrażony w postaci rocznej stopy procentowej mającej odniesienie do pożyczonego kapitału, ale także wszystkie inne mogące pojawić się opłaty i prowizje bankowe. Ponieważ odszukanie w umowie kredytowej wszystkich opłat mogących zostać zastosowanych podczas udzielania poszczególnych kredytów, dla przeciętnego kredytobiorcy okazywało się w przeszłości zbyt trudne i skomplikowane, prawodawca wprowadził do użytku pojęcie Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej.

pieniądze

Wg definicji udostępnionej w Wikipedii Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, z angielskiego Annual Percentage Rate, to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO musi uwzględniać nie tylko nominalne oprocentowanie, ale również wszystkie pozostałe opłaty, jakie zostały lub zostaną zastosowane przez kredytodawcę.

Po uwzględnieniu wyżej wymienionych kosztów pod uwagę należy również wziąć czas spłaty kredytu oraz sposób spłaty. Dziś, brak możliwości automatycznej spłaty w formie zlecenia stałego lub polecenia zapłaty, zdarza się bardzo rzadko. Można powiedzieć, że standardem jest możliwość ustalenia wygodnego dla nas dnia miesiąca, w którym dokonywana będzie płatność raty kredytu. Banki bardzo często oferują również dodatkową usługę w ramach prowadzonego rachunku bieżącego w postaci możliwości zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki, tzw. debetu w rachunku bieżącym.

To stwarza kredytobiorcy pewną możliwość manewru na wypadek, gdyby oczekiwane przychody nieco miały się opóźnić.
Aby uzyskać korzystny kredyt, powinniśmy więc przestudiować wiele materiałów dostępnych w placówkach instytucji finansowych lub na stronach internetowych, zawierających informację przygotowywane przez specjalistów zajmujących się na co dzień tematyką kredytową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here