Czym są polisy z funduszami inwestycyjnymi?

Wielu klientów chciałoby nie tylko móc efektownie inwestować w określone produkty, ale jednocześnie uzyskać ubezpieczenie. Takie rozwiązania oferuje polisa inwestycyjna. Co tak naprawdę ją charakteryzuje?

Czym jest polisa z funduszem inwestycyjnym?

Najprościej rzecz ujmując, jest to połączenie lokowania zgromadzonych środków w fundusze inwestycyjne z posiadaniem tradycyjnego ubezpieczenia. Wiąże się to, np. z uniknięciem podatków od darowizn i spadków.  Należy pamiętać, że najczęściej ochrona klienta w ramach polisy jest mniejsza niż w przypadku jej tradycyjnej formy. Poza oczywistą opcją oszczędzania swoich pieniędzy, możemy również liczyć na uniknięcie podatku Belki, zabezpieczenie w razie jakiegokolwiek wypadku, częściową ochronę polisy klienta przed egzekucjami komorniczymi, czy dostęp do dużej ilości grup funduszy inwestycyjnych. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z określonymi opłatami, które mogą w pewien sposób pomniejszyć nasze zyski. Na stronie internetowej viennalife.pl dostępne są wszystkie informacje o wspomnianych polisach oraz o ewentualnych kosztach, jakie klient musi ponieść, zakładając ją. Przedstawione są one w sposób całkowicie jasny i czytelny, co skutecznie umożliwi uniknięcie ewentualnych błędów.

Czy warto brać pod uwagę założenie polisy inwestycyjnej?

Otwierając polisę ważne jest, aby dokładnie przeanalizować wszystkie jej wady i zalety. Z jednej strony mamy do czynienia z jednoczesną ochroną klienta przed niespodziewanymi sytuacjami, oraz generowaniem przez niego konkretnych zysków. Należy jednak wspomnieć o tym, że jest to dość długotrwała forma inwestowania– klient musi poczekać na pierwsze zarobki. Czasami jest to długi okres czasu. Jest to więc zdecydowanie propozycja dla osób cierpliwych. Ważne jest też to, że zakładając polisę inwestycyjną, konieczne jest uiszczenie pewnych opłat. Nasze zyski mogą być trochę niższe niż w przypadku tradycyjnego funduszu, jednak w zamian otrzymujemy ubezpieczenie. Te aspekty należy rozważyć przed podjęciem decyzji. Wachlarz ofert produktów inwestycyjnych tego typu oraz inwestycje alternatywne znajdziesz na viennalife.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here