Wystąpienia publiczne szkolenie – dla kogo w pierwszej kolejności?

Wystąpienia publiczne dla wielu osób są prawdziwym horrorem. Wszak niełatwo jest stanąć na środku sali i powiedzieć „coś” do tłumu. Na szczęście jest możliwość, by zwalczyć stres. Jak? W tym pomoże szkolenie z wystąpień publicznych.

Strach przed przemawianiem

Drżący głos, kolana jak z waty, hektolitry potu na twarzy. Znasz to uczucie? Jeżeli nie, to możesz uważać się za szczęściarza. Niewiele osób bowiem radzi sobie z presją towarzyszącą w trakcie publicznych przemówień. Większość stara się ich po prostu unikać, wychodząc z założenia, że skoro czegoś nie lubię/nie potrafię, to tego nie robię. Jest to dość bezpieczne wyjście, jednak nie rozwiązuje problemu. Praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu musiał stanąć na środku sali pełnej ludzi i wygłosić jakieś przemówienie czy referat. Z reguły odbywało się to w szkole, w trakcie lekcji języka polskiego, gdy nauczyciel kazał recytować wiersz na ocenę. Dla młodego człowieka ciężko o większy stres. Większość osób wieku szkolnym (podstawówka, szkoła średnia), nie lubi tego typu zaliczeń. Nie tylko z powodu trudności nauczenia się samego wiersza, ale powiedzenia go słowo w słowo na oczach całej klasy. W dodatku perspektywa otrzymania słabej oceny tylko pogłębia strach i knebluje język. Efekty przewidzieć nietrudno. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, by później taki uczeń pracował z ludźmi i do nich przemawiał. Zwłaszcza, że jest kilka zawodów, które wykorzystują elementy przemówień publicznych lub gdzie wystąpienia publiczne są na porządku dziennym.

Gdzie są potrzebne wystąpienia publiczne?

Pierwszym zawodem, który wykorzystuje umiejętności przemawiania jest oczywiście profesja nauczyciela czy wykładowcy akademickiego. Dziś nie wystarczy mieć tylko szeroki zakres wiedzy, ale przede wszystkim trzeba mieć autorytet. Nauczyciel, który boi się mówić do uczniów go nie zdobędzie, dlatego szkolenie z wystąpień publicznych z pewnością mu nie zaszkodzi. Umiejętność mówienia do ludzi przydaje się również w zawodzie adwokata. Choć nie jest to typowe przemówienie publiczne (adwokat stoi plecami do większości sali), to ma jego wszystkie cechy. Prawnik czuje na sobie wzrok wielu osób, co również potrafi nieźle zestresować. Jednak szkolenie z wystąpień publicznych najbardziej przyda się prezesom, członkom zarządu czy każdemu innemu wyżej postawionemu pracownikowi, który musi co jakiś czas przemówić do swoich podwładnych. Sprawdź tu, dla kogo jeszcze przeznaczone jest szkolenie z przemówień publicznych.

Wystąpienia publiczne szkolenie – gdzie je odbyć?

Jeżeli doszedłeś do wniosku, że szkolenie z wystąpień publicznych to coś dla ciebie, czas, byś poszukał mentora, który cię przez nie poprowadzi. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że nie znajdziesz to w telewizji czy prasie. Musisz zajrzeć do internetu. Kliknij tutaj i poznaj jednego z nich. A jak trafić do pozostałych? Równie prosto. Wystarczy, że w przeglądarkę wpiszesz hasło „wystąpienia publiczne szkolenie” lub „szkolenia wystąpienia publiczne” i ukaże ci się lista mentorów. Od ciebie zależy, z usług którego skorzystasz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here