VoIP, czyli jak dzwonić tanio za granicę

Jak wynika z raportu opublikowanego przez WIIP, aż 66% Polaków ma stały dostęp do sieci internetowej. Najczęściej wykorzystujemy Internet do korzystania z poczty e-mail czy komunikowania się ze znajomymi poprzez komunikatory, media społecznościowe. Doskonałą alternatywą, która pozwala na wykonywanie połączeń z wykorzystaniem łącza internetowego, jest sieć VoIP. To dzięki niej możliwe jest tanie dzwonienie za granicę. Telefonia internetowa wykorzystuje ogromny potencjał Internetu. Dzięki niej możliwe jest stałe pozostanie w kontakcie z bliskimi, bez rujnowania finansów. Warto podkreślić, że nadal sporo osób korzysta z telefonu stacjonarnego. Miesięczny abonament nie należy z pewnością do najtańszych. Z VoIP można korzystać bez zobowiązań – nie podpisuje się żadnej umowy.

Niższy koszt połączeń zagranicznych

Warto zainteresować się siecią VoIP zwłaszcza w okresie wakacyjnym. To właśnie w sezonie urlopowym wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę. Często stajemy wtedy przed dylematami, jak np. czy telefon będzie działał w obcym kraju, czy rachunek telefoniczny po powrocie okaże się bardzo wysoki. Od 2017 roku w UE zniesione zostały opłaty za roaming. W związku z tym, przebywając za granicą, możliwe jest korzystanie z telefonu na tych samych warunkach, co w Polsce. Nie oznacza to jednak tego, że koszt połączeń na numery zagraniczne będzie niski. Przykładowo, jeśli znajdujesz się w Hiszpanii i wykonujesz połączenie z polskiego numeru na numer hiszpański, wykonujesz połączenie międzynarodowe. Jego opłata będzie zgodna z cennikiem Twojego operatora.

To dlatego roaming nadal obowiązuje, a międzynarodowe połączenia nadal są kosztowne. To dlatego alternatywa, jaką jest telefonia VoIP, to świetny wybór. Wystarczy zarejestrować się na stronie wybranego operatora VoIP, doładować konto w dowolnym momencie, bez konieczności podpisywania umów. Na bieżąco śledzisz swoje wydatki, dlatego nie ma możliwości, by zaskoczył Cię wysoki rachunek. Koszt za minutę połączenia to już 4 grosze brutto. Jeśli często wykonujesz połączenia za granicę, będzie to dla Ciebie ogromna oszczędność.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here