prawnik rozwód warszawa

Podjęcie decyzji o ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej nigdy nie jest łatwe, ale w niektórych sytuacjach wręcz konieczne. To szczególnie częste zjawisko, jeśli chodzi o osoby starsze, schorowane, czy nawet wykazujące problemy natury psychicznej. Zawsze wtedy, kiedy ktoś nie jest w stanie samodzielnie podejmować rozsądnych decyzji, warto pomyśleć nad tym, czy ubezwłasnowolnienie osoby nie będzie najrozsądniejszą decyzją.

Każdy człowiek w Polsce po ukończeniu 18. roku życia zyskuje pełną zdolność do czynności prawnych. Ubezwłasnowolnienie osoby polega przede wszystkim na ograniczeniu tego typu praw i przeniesieniu ich na inną osobę, która złożyła wniosek do sądu o przyznanie ograniczenia praw wybranego człowieka. Oczywiście do przeprowadzenia takiego procesu wymagane są odpowiednie przesłanki, które świadczą, np. o wystąpieniu groźnej choroby psychicznej lub innego schorzenia wpływającego na niemożność podejmowania rozsądnych decyzji za samego siebie.

Wniosek o ubezwłasnowolnienie osoby – czy potrzebny jest prawnik?

Do ubezwłasnowolnienia osób trzecich wymagana jest pomoc wykwalifikowanego specjalisty, jakim jest prawnik. Rozwód – Warszawa to niejedyna sprawa, jaką można przeprowadzić z jego pomocą. Wnioski o ubezwłasnowolnienie osoby są rozpatrywane przez Sądy Okręgowe. Warto dodać, że ustawodawca ściśle określa osoby, które są uprawione do złożenia ewentualnego wniosku o ubezwłasnowolnienie. Jako małżonek, rodzeństwo i inny krewny w linii prostej jak najbardziej możesz ubiegać się o ubezwłasnowolnienie osoby. Wniosek do sądu może też złożyć prokurator, przedstawiciel ustawowy oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Prawnik – rozwód Warszawa. Czy warto korzystać z pomocy adwokata?

Doświadczony prawnik rozwód – Warszawa przeprowadzi kompleksowo, zaczynając od doradztwa prawnego, pomocy w sporządzeniu pozwu rozwodowego do sądu, jak i kończąc na reprezentowaniu Twoich interesów przed sądem oraz pozostałymi stronami postępowania. Nawet jeśli zdecydujesz się na ubezwłasnowolnienie osoby, koniecznie skorzystaj z pomocy doświadczonego adwokata, który wesprze Cię na wszystkich etapach działań sądowych. Dzięki temu swoje sprawy załatwisz z minimum stresu i bez zbędnych formalności, a dodatkowo zyskasz pewność, że sąd prawdopodobnie przychylniej spojrzy na wniosek – jeśli ten będzie prawidłowo skonstruowany i napisany zgodnie z literą prawa, o co zadba już doświadczony prawnik. Rozwód – Warszawa to niejedyna sprawa, w jakiej pomoc prawnika okazuje się niezbędna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here