Skąd czerpać inspirację do założenie biznesu

Za każdym udanym biznesem kryje się świetny pomysł. Niektóre z nich są tak proste, że zastanawiają nas: dlaczego wcześniej na to nie wpadłem? Inne są tak rewolucyjne i genialne, że mogą pochodzić tylko od wyjątkowych osób. Niezależnie od wszystkiego, jednym z kluczy do sukcesu jest inspiracja. Gdzie jej szukać? Jeśli zapytasz przedsiębiorców, którzy stworzyli innowacyjne pomysły, wielu z nich opowie Ci pewną historię. Ten historia jest często elementem strategii marketingowej, aby dodać wartość marce, ale może również zawierać ważne lekcje na temat tego, jak znaleźć inspirację. http://pgf-cefarm-lublin.pl/ Gdzie szukać inspiracji dla innowacyjnych przedsiębiorstw:

Rozwiązywanie problemów

Codzienne życie i wszystkie problemy, które nas spotykają, są wspaniałym źródłem inspiracji. Zawsze, gdy wykonujesz trudne zadanie, zastanów się, czy rozwiązanie technologiczne nie mogłoby go ułatwić.

Ponieważ duża część rutynowych zadań jest obecnie wykonywana za pośrednictwem internetu, aplikacje, programy i strony internetowe służące rozwiązywaniu problemów są wielką szansą na sukces. Na przykład Uber został opracowany, aby ułatwić zadanie wynajmu taksówki, działając jako pośrednik między pasażerem a kierowcą.

Poprawienie dostępnych już rozwiązań

Można również szukać inspiracji w rozwiązaniach, które już istnieją, ale nie są opłacalne. Opracowanie innego sposobu produkcji, który znacznie obniża koszt produktu, jest dobrym pomysłem. Dobrym przykładem jest Braigo Labs, firma stworzona przez 13-letniego Shubhama Banerjee w celu produkcji drukarek Braille’a z części Lego, po tym jak uznał, że dostępne na rynku opcje są zbyt drogie. http://pgf-cefarm-lublin.pl/

Obserwowanie wzorów

Podążanie za trendem nie musi oznaczać podążania za stadem i rezygnacji z oryginalności. Możliwe jest znalezienie innowacyjnego obszaru w ramach określonego schematu. Jednym z najsilniejszych trendów w ostatnim czasie jest współdzielenie i pośrednictwo w wynajmie. Najlepszymi przykładami jest Airbnb, serwis noclegowy, który funkcjonuje prawie jak portal społecznościowy.

Intuicja

Ostatnią wskazówką jest szukanie inspiracji w szóstym zmyśle, czyli intuicji. W wielu przypadkach nie bierze się to znikąd, ale z obserwacji zachowań przyjaciół, kolegów lub członków rodziny. Jako, że znasz dobrze te osoby, możesz stwierdzić, że coś takiego mogłoby odnieść sukces z tą publicznością. Dobrze jest przeprowadzić dobre badanie rynku przed uruchomieniem biznesu, aby skupić się wyłącznie na rozwoju produktu lub usługi. Nie przesadzaj jednak z ostrożnością: jeśli będziesz zbyt długo zwlekał, ktoś inny może wpaść na ten sam pomysł i zrealizować go jako pierwszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here