Mieszkanie wykończone pod klucz. Co może zaoferować deweloper?

Kawalerka czy przestronny apartament? Niezależnie od metrażu, deweloper bardzo często może zaoferować nam usługę wykończenia mieszkania pod klucz.

Zdecydowana większość kupujących nieruchomości w Polsce decyduje się na lokal w stanie deweloperskim. Oznacza to, że musi być on dodatkowo wykończony przed przeprowadzką. Jednak deweloper może zaproponować nam również usługę taką jak wykończenie „pod klucz”, która zdejmuje z naszych ramion ten obowiązek.

Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?

Usługa polegająca na wykończeniu mieszkania pod klucz polega na wykonaniu przez ekipę współpracującą z deweloperem określonych prac wykończeniowych. Dzięki temu klient nie musi prowadzić ich samodzielnie lub poszukiwać ekipy, która będzie mogła przeprowadzić je dla niego. W przepisach nie znajdziemy jednoznacznej definicji stanu „pod klucz”. W związku z tym deweloper może zastosować wtedy własną, która może przy tym różnić się od definicji innych deweloperów.

W skład usługi pod klucz wchodzą głównie:

  • malowanie ścian i sufitów
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kładzenie podłóg
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż ceramiki, baterii łazienkowych

W zależności od oferty usługa może obejmować również wykonanie kuchni na wymiar, montaż oświetlenia oraz inne prace.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie wykończone „pod klucz”?

Zakupienie nowego mieszkania z wykończeniem „pod klucz” ma wiele zalet. Przede wszystkim to wygodne rozwiązanie dla nowego lokatora, który nie musi zajmować się samodzielnie sprawami związanymi wykończeniem nieruchomości. Mieszkanie „pod klucz” wykańczane jest przez wykwalifikowane ekipy na podstawie życzeń klienta. Do wyboru otrzymujemy najczęściej kilka różnych pakietów wykończeniowych obejmujących różne materiały i zakres prac. Naszym zadaniem jest tylko wybór interesujących nas materiałów – możemy otrzymać także pomoc projektanta wnętrz. Ceny rozpoczynają się od około 450 złotych za metr kwadratowy, natomiast kończą na około 1000-1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here