środa, Lipiec 8, 2020

Jak wykonać etykiety na butelki do wydruku?

0
Jak wykonać etykiety na butelki do wydruku

Bez alkoholu da się żyć, ale jednak to życie staje się ciut przyjemniejsze, gdy od czasu do czasu można uraczyć się dobrym winem czy piwem. Trunki są też bardzo uniwersalnymi podarunkami. A już zwłaszcza, gdy zostają spersonalizowane, czyli ozdobione etykietami na butelki.

Książki na temat zarządzania czasem, przeczytaj je dla siebie

0
książki

Zarządzanie czasem okaże się dużo prostsze, jeżeli sięgniemy po tytuły wybitnych specjalistów z tej dziedziny. Nazwiska taki jak Covey, Allen i Keller wprost wymagane. Proponujemy zatem najlepsze książki o metodach optymalizacji czasu. Autorzy tych książek nie są gwiazdami jednego sezonu. Ich prace są ponadczasowe oraz przez wiele lat służą przedsiębiorcom i ludziom pracującym na etacie. Oto książki, które warto przeczytać

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zarzadzanie-czasem-ksiazki/

Książki o zarządzaniu czasem – Przeczytaj dla własnego dobra

„Jedna rzecz”– Gary Keller

Autor wyrobił twierdzenie, które powinno przyświecać każdemu z nas. Mówi ono, że kiedy planujemy wieczorem kolejny dzień, to warto przemyśleć i jaka jest jedna sprawa, której załatwienie sprawi, że inne będą o wiele łatwiejsze, a nawet niepotrzebne.

Keller nazywa swój model nasadą Pareto na sterydach. W pewnym sensie ma on rację. Warto jest tak jak mówi i, skupić się na priorytetach. Nie ma miejsca na prokrastynację czy też wielozadaniowość. Oczywiście, autor jedzie na całego i nie bierze jeńców. Daje on praktyczne oraz proste wskazówki, które wykorzystamy w codziennym życiu oraz w biznesie.

„Getting Things Done” – David Allen

Ale mi jest nie tylko autorem książki, ale również twórcą popularnego systemu zwanego GTD. Jest to kompletne podejście do zarządzania zadaniami, projektami i czy też sprawami, które codziennie do nas trafiają. Allen oferuje taki system, który ułatwi nam szybką ocenę tego co jest ważne, czym się zająć, a co delegować. Dzięki temu będziemy mieli mniej chaosu w dokumentach oraz za panujemy nad sytuacją z lepszymi rezultatami.

„Siedem nawyków skutecznego działania” – Stephen R. Covey

Książka ta związana jest nie tylko z organizacją czasu. Jest to swoisty przewodnik po tym, jak uporządkować swoje życie zawodowe, a także rodzinne. Autor proponuję na między innymi produktywne podejście do wszystkich stawianych nam zadań, działanie z wizją końce oraz robienie najpierw tego, co jest najważniejsze. Stephen Covey reformuje metrykę zarządzania czasem opracowaną przez Dwighta Eisenhowera.

Zobacz też: http://www.cigg.pl/pomysly-biznes-ktore-cie-zainspiruja/

Czy rynek cukierniczy w Polsce jest innowacyjny?

0
Czy rynek cukierniczy w Polsce jest innowacyjny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rynek cukierniczy w Polsce ma się naprawdę dobrze, a rozwiązania stosowane przez producentów cukierniczych mogą służyć jako przykład dla wielu innych branż. Warto również przeanalizować, czy ogólne trendy na rynku cukierniczych idą w parze z oczekiwaniami polskich konsumentów.

Charakterystyka rynku cukierniczego w Polsce

Polski rynek cukierniczy jest jednym z najważniejszych rynków cukierniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość polskiego rynku cukierniczego wynosi ponad 13 miliardów złotych i odpowiada za 4% sprzedaży słodyczy w Unii Europejskiej oraz za 1% sprzedaży na całym świecie.

W Polsce można zaobserwować, że producenci i przedsiębiorcy raczej nie inwestują w nowe rozwiązania i maszyny. Sytuacja ma się zupełnie inaczej w branży cukierniczej. Można tu zauważyć inwestycje w nowoczesne rozwiązania.

Jednak rynek wyrobów cukierniczych jest niezwykle podany na niezależne zewnętrzne czynniki. Najważniejsze z nich to niestabilne ceny kakao, cukier, mąki, mleka, tłuszczów itp. Ceny tych towarów zależą od wielu czynników na rynkach zewnętrznych i od ogólnoświatowej gospodarki.

Wyroby cukiernicze z czekolady przodują

Wyroby cukierniczo-czekoladowe stanowią ponad 50% produkcji wyrobów cukierniczych w Polsce. W zestawieniu z niemal trzykrotnie niższą konsumpcją wyrobów czekoladowych w Polsce w porównaniu z takimi krajami jak Wielka Brytania, Szwajcaria i Belgia, to można oczekiwać dużego potencjału wzrostu na te produkty.

Nie dziwi więc, że producenci inwestują w takie maszyny jak oblewarki do czekolady, które wykorzystuje się niezwykle często przy produkcji wyrobów cukierniczo-czekoladowych. Maszyny do oblewania czekolady stosuje się przy produkcji ciastek czekoladowych, cukierków czekoladowych i innych tego typu produktów, na które jest z roku na rok coraz większy popyt. Nowoczesna oblewarka do czekolady może więc naprawdę usprawnić proces produkcji wyrobów czekoladowych.

Jakie są oczekiwania konsumentów?

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na jakość, pochodzenie i prozdrowotność kupowanych przez nich artykułów spożywczych. Oczekiwania te również dotyczą rynku cukierniczego. Producenci wyrobów cukierniczych coraz częściej starają się komunikować na przykład prozdrowotne właściwości gorzkiej czekolady, batonów z orzechami, czy pełnoziarnistych ciastek.

W związku z apelami organizacji prozdrowotnych o ograniczenie spożycia cukru producenci również stawiają na stosowanie zamienników cukrów, na przykład stewii, ksylitolu czy innych ekstraktów roślinnych. Rośnie również rynek produktów bezglutenowych oraz bezlaktozowych, co jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania konsumentów w tej dziedzinie.

Bezpieczna archiwizacja dokumentów

0
systemy archiwizacji dokumentów

Wszelkie dokumenty są dowodem ustaleń i zapisów w kwestiach biznesowych czy też urzędowych. Obowiązujące przepisy polskiego prawa mówią wręcz o konieczności archiwizacji poszczególnych treści przez określony czas, nawet 10 lat. Nic dziwnego, że dla wielu podmiotów przechowywanie dokumentacji w formie papierowej jest zwyczajnie kłopotliwe. Jeśli pod uwagę weźmiemy ich dużą ilość, problem sprawia ich magazynowanie, jak również zarządzanie nimi.

Ogromne znaczenie ma także zabezpieczenie poszczególnych treści. Mowa nie tylko o ochronie przed zniszczeniem dokumentacji, ale chociażby dostępem do danych w ramach RODO. Wydaje się, że optymalnym narzędziem są elektroniczne systemy archiwizacji dokumentów. Szczegóły przedstawiamy w poniższym artykule.

Zarządzanie dokumentami w firmie

Zgodnie z wprowadzaniem innowacyjnych technologii w ramach zarządzania przedsiębiorstwem, każda działalność gospodarcza powinna postawić również na cyfrową dokumentację. Tylko taka wpłynie na całkowitą ochronę danych, lepszą wydajność i efektywność pracy oraz rzeczywiste oszczędności, zarówno czasu, jak i środków finansowych.

Jeśli pod uwagę weźmiemy archiwizację dokumentów w sposób standardowy, trzeba uwzględnić, że zarządzanie drukiem wymaga sporej przestrzeni do jego magazynowania. Taka musi być zresztą właściwa ze względu na panujące warunki, a sam papier nie może ulec zniszczeniu. Tradycyjna archiwizacja dokumentów to także kłopot w zakresie zarządzania takimi zapisami. Poszukiwanie konkretnego druku, jego edycja, modyfikacja czy przekazanie osobom trzecim może być rzeczywiście problematyczne, zabierze też ogrom czasu.

Elektroniczne zarządzanie treścią

Zupełnie inaczej jest z zarządzaniem cyfrowym. Dokumenty są przede wszystkim zabezpieczane elektronicznie. Oznacza to, że dostęp do danych posiadają tylko uprawnione do tego osoby. Pojemność zasobów jest nieograniczona, a edycja, modyfikacja, udostępnianie czy ich weryfikacja przebiega w ekspresowym tempie. Nie ma możliwości, by dokumenty zapisane cyfrowo zostały zgubione, skradzione czy zniszczone.

Ogromny komfort odnotowuje się także w zakresie ich przekazywania, na przykład w ramach poszczególnych działów w firmie, ale także we współpracy z kontrahentami czy urzędami. Należy też pamiętać o RODO i w tym zakresie najlepiej sprawdza się zarządzanie elektroniczne. Inteligentne systemy optymalnie zabezpieczają dane i odnotowują ich każdą modyfikację czy udostępnienie. Bardzo często następuje też automatyczna aktualizacja takich programów, dzięki czemu zostają one dostosowane do aktualnych norm i wytycznych zgodnie z obowiązującym prawem.

Faktura do paragonu w 2020 roku

0
Faktura do paragonu w 2020 roku

Prowadząc działalność gospodarczą, możemy obsługiwać firmy, jak i osoby fizyczne. Jeśli prowadzimy sprzedaż i dodatkowo rejestrujemy ją na kasie fiskalnej, to jesteśmy zobowiązani do wystawienia paragonu fiskalnego. Dotyczy to zarówno sprzedaży gotówkowej, w punkcie handlowym, jak i podczas sprzedaży internetowej z drobnymi wyjątkami.

Zapchany DPF

0
Zapchany DPF

Niektórzy użytkownicy diesli zdążyli się na pewno przekonać co to jest zapchany filtr cząstek stałych potocznie zwany Dpf lub Fap. Niestety w Polsce nie mamy możliwości co ok 200km wjeżdzać na autostradę aby filtr odpowiednio sam się wypalił. Trzeba wówczas jechać z określoną prędkością przez określony czas. Prowadzi to do zanieczyszczenia w takim stopniu tegoż ów filtra, że auto już samo nie poradzi sobie z wypalenie zanieczyszczeń. Wówczas musimy umówić się na wizytę u mechanika i wyczyścić filtr mechanicznie.

Przyborniki na biurko – sposób na zachowanie porządku na biurku

0
w czym trzymać przybory szkolne na biurku?

Przyborniki na biurko są to ważne gadżety, które powinny znajdować się w każdym domu, pokoju ucznia i biurze. Przy biurku każdy z nas spędza kilka godzin dziennie. Można przy nim odrabiać lekcję, rysować czy pracować.

Aby korzystanie z biurka było komfortowe i wygodne, należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne przybory szkolne. Najczęściej wykorzystywanymi akcesoriami, podczas pracy przy biurku, są: długopisy, ołówki, mazaki, korektor, czy temperówka. Na biurku każdej osoby, powinno znaleźć się miejsce na takie przybory.

Dzięki przybornikowi na biurko bardzo łatwo jest utrzymać porządek na nim. Wtedy przybory szkolne nie są porozrzucane po całej powierzchni biurka, tylko znajdują się w jednym miejscu.

Przybory szkolne na biurko: jak je segregować?

Przyborniki biurkowe głównie są wykorzystywane do porządkowania swojego miejsca pracy. Dzięki nim możemy posegregować przybory szkolne w odpowiedni sposób. Jest to idealne miejsce dla takich artykułów, jak: długopisy, ołówki, korektory, gumki do ścierania oraz dla taśm, klejów oraz temperówek. Wszystkie te dodatki ułatwiają zarówno naukę, jak i pracę.

Przyborniki na biurko dla dzieci

Organizery biurkowe dla dzieci i dorosłych

Przyborniki biurowe są dedykowane wszystkim osobom, które chcą zadbać o porządek pracy. Bez znaczenia, czy to jest uczeń, student, osoba dorosła. Przyborniki biurowe dostępne są na rynku, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Jeżeli szukamy przybornika dla dziecka, powinniśmy wybrać taki który posiada dziecięcą stylistykę. Wielu producentów stara się, żeby takie dodatki były atrakcyjne również dla dzieci. Dlatego znajdziemy przyborniki, na których widnieją ulubione postacie dzieci z bajek i filmów.

W przypadku osób dorosłych zdecydowanie częściej są wybierane przyborniki biurowe, utrzymane w eleganckiej, uniwersalnej stylistyce.

Podczas wyboru odpowiedniego przybornika na biurko, należy zwrócić uwagę na jego kształt. Ponieważ od niego, zależy komfort korzystania. Najprostszą i najtańszą wersją przybornika na biurko, jest ten w kształcie kubeczka. Wiele osób twierdzi, że jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Przeczytaj też: http://www.cigg.pl/plany-lekcji-plan-dla-kazdego-ucznia/

Całoroczne prace w ogródku

0
Całoroczne prace w ogródku

O ogród trzeba dbać, nie wystarczy jedynie zasadzić rośliny. Jeśli pozbawimy je opieki – to po pewnym czasie przestaną rosnąć, a ich miejsce zajmą inwazyjne chwasty. Praca w ogródku występuje przez cały rok.

Wiosna w ogrodzie

Wiosną najczęściej sprzątamy po zimie i zaczynamy przygotowywać się na rozpoczęcie nadchodzącego sezonu. Bardzo ważną czynnością jest dokładne grabienie liści, które opadły jesienią i przez zimę leżały na trawniku. To idealny moment, jeśli nie zrobiliśmy tego w październiku lub w listopadzie. Grabienie liści może być czynnością poprzedzającą aerację oraz wertykulację. Te czynności mają na celu poprawić stosunki wodne i powietrzne w glebie, zebrać powstałą warstwę murszu oraz przyczynić się do lepszego rozprowadzenia nawozu. Wczesna wiosna to czas siewu, do pojemników wysiewa się niektóre gatunki roślin, które później wysadza się do gruntu. W ten sposób postępujemy z pomidorem oraz z roślinami ozdobnymi. Kiedy temperatura powietrza nieco się podniesie, a roślinom nie grozi już ryzyko uszkodzeniem przymrozkami – możemy zdjąć okrywy, które chroniły je przed zimnem. W tym czasie warto rozkopać kopczyki, które osłaniały róże lub kłącza irysów. Późną wiosną sadzimy rośliny do gruntu i zaczynamy ich odżywianie. Na targach zaczynają pojawiać się bratki, stokrotki. Na grządkach widać już tulipany, krokusy, a skalny ogród mieni się pięknymi barwami.

Lato w ogrodzie

W tym czasie praca ogrodnika kręci się głównie wokół koszenia trawy oraz przycinania krzewów. Możemy też odświeżyć meble ogrodowe, to dobry czas ponieważ są one intensywnie użytkowane podczas spotkań rodzinnych i sąsiedzkich. Jeśli nie posiadamy grilla – to najlepszy moment na zbudowanie go, nic tak nie cieszy jak grillowanie w gronie najbliższych. Chłodniejsze dni możemy wykorzystać na przebudowę kompostownika, dobry kompost wspomaga wzrost roślin i jest doskonałym źródłem pierwiastków dla roślin. W ogrodzie pojawiają się owady zapylające, warto więc zbudować im domki, to niezła zabawa dla dzieci. Nie tylko mogą obserwować pszczoły murarki w pracy, ale też mogą uczyć się szacunku do stworzeń.

Jesień w ogrodzie

To bardzo piękny czas dla ogrodu, ogrodnik jednak ma dużo pracy. Liście zaczynają się przebarwiać i opadać z drzew, pod koronami tworzy się piękny, kolorowy i szeleszczący dywan, który niestety trzeba zebrać. Najlepszym narzędziem są grabie, ale nie każdy ma tyle siły, aby zgrabić trawnik. Równie dobrze zbiera się je za pomocą kosiarki lub odkurzacza do liści. Przed zimą trawę powinno się kosić, aby przez zimę nie powstała pod śniegiem pleśń śniegowa – niebezpieczna choroba grzybowa trawy. W tym czasie dobrze jest zacząć okrywać rośliny za pomocą włókniny, chochołów lub grubą warstwą liści. Róże powinny zostać kopczykowane, to samo robimy z roślinami, które mają wrażliwą nasadę pędów. Okrywamy hortensje, gdyż wiosenne przymrozki mogą uszkodzić pędy kwiatowe i roślina nie wyda kwiatów.

Zimowe prace

Praca w ogrodzie zimą nie jest zbyt intensywna, jeśli mamy sad owocowy – wolny czas możemy poświecić na cięcie gałęzi, doskonale widać całą koronę drzewa, bo nie ma ono liści.

Targi wciąż świetnym nośnikiem promocji

0
Targi wciąż świetnym nośnikiem promocji

W każdej działalności gospodarczej bardzo ważną rolę odgrywa szeroko rozumiana promocja. To często właśnie reklama potrafi wznieść na wyższy poziom dane przedsiębiorstwo a te które upadają uratować od całkowitego niebytu. Aby jednak działania promocyjne miały sens to koniecznie należy pamiętać o tym, aby realizować je we właściwy sposób.

Współczesny rynek, który jest bardzo wymagający dla każdego wymusił, że także i w kwestiach marketingowych musimy wykazywać się jak największą inwencją. Na szczęście wciąż można wyróżnić takie działania, które chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły nieco banalne to są po prostu skuteczne. Do tego typu sposobów możemy zaliczyć chociażby udział we wszelkiego rodzaju branżowych targach, które mimo upływu lat wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem wśród każdego kto danym tematem jest zainteresowany. Kluczowe dla zrozumienia tego swoistego fenomenu wydaje się być właśnie idealne wręcz dopasowanie do danej grupy.

Stoiska wystawiennicze podczas takich inicjatyw każdorazowo doskonale wpisują się w zainteresowania odbiorców. Dzięki temu każdy kto przybywa na tego typu wydarzenie ma pewność, że po prostu znajdzie tam to czego szuka. O ile jednak dla samych odwiedzających sprawa jest dość prosta o tyle przedsiębiorcy prezentujący swoje produkty muszą już nieco pogłówkować. Przygotowane przez naszą konkurencję stoiska na targi branżowe na pewno będą prezentować się z odpowiednią gracją więc i my musimy dołożyć wszelkich starań by nie tylko nie wypaść od nich gorzej, lecz celować w jeszcze lepszy wynik.

Pomóc nam w osiągnięciu tego celu mogą stoiska targowe od expotextil.pl, które dzięki wysokiej jakości zwrócą uwagę przybyłych gości. O czym jeszcze oprócz tego wszystkiego pamiętać? Na pewno przydadzą się gadżety firmowe, które zawsze są bardzo chodliwym towarem na takich imprezach. Pozwalają one nie tylko przyciągnąć ludzi do naszej przestrzeni, lecz także są znakomitym nośnikiem firmowego loga na którego prezentacji także powinno nam zależeć.

Drugie życie turbosprężarki

0
Drugie życie turbosprężarki

Samochody doładowane za pomocą turbosprężarek mają większą moc i wyższy moment obrotowy. To bardzo przydatne urządzenie sprawia, że jazda samochodem nabiera dodatkowego waloru sportowego. Nic nie jest jednak wieczne i dotyczy to też turbosprężarek, których żywotność określana jest od stu do dwustu pięćdziesięciu tysięcy kilometrów. Po tym okresie może nastąpić zużycie newralgicznych elementów turbosprężarki takich jak łożyska i łopatki wirnika.

Zużyta sprężarka do niczego już nam się nie przyda i trzeba będzie stanąć przed decyzją odnośnie tego, czy kupujemy nową, czy też próbujemy naprawić tą, którą posiadamy. Jest to trudna decyzja, gdyż nowa sprężarka nie jest tania, a jej koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zatem, ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? Jest to kwota na pewno o wiele niższa niż nowa, oryginalna część, jednak dużo zależy od tego co akurat się w danej sprężarce popsuje i jak drogie są części zamienne do niej. Najczęściej jest to koszt od tysiąca do dwóch, ale może być to także inna cena. Jedno jest pewne — za usługę regeneracji zapłacimy na pewno mniej niż za nowy sprzęt. O czym warto pamiętać, to to, że powinniśmy wybrać dobry i sprawdzony warsztat, który zajmuje się regeneracją, gdyż od tego zależy nasze zadowolenie i dalsza praca zregenerowanego sprzętu.

Dobre i sprawdzone serwisy znajdują się na przykład w Białymstoku. Dzięki sprawnej obsłudze i dużym doświadczeniu warsztatów regeneracja turbosprężarek w Białymstoku nie stanowi najmniejszego problemu. Wartym polecenia jest regeneracja turbosprężarki u Turbokrymar ze względu na wiele pozytywnych opinii klientów. Jak wiadomo wizytówką każdej firmy są zadowoleni klienci, a tutaj spotkamy takich bardzo wielu. Jak można się dowiedzieć z ogólnych opinii warsztat doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnymi przypadkami i żadna z turbosprężarek nie stanowi dla jego załogi żadnej tajemnicy. To właśnie do takich miejsc powinniśmy się udawać, aby nasz sprzęt przejechał sprawnie jeszcze wiele tysięcy kilometrów.

ZOBACZ TEŻ

Jak wykonać etykiety na butelki do wydruku?

Bez alkoholu da się żyć, ale jednak to życie staje się ciut przyjemniejsze, gdy od czasu do...