wtorek, Listopad 19, 2019

Kredyt dla rolnika – czy to możliwe?

0
Kredyt dla rolnika – czy to możliwe

Czy rolnik może wziąć kredyt? Jakie rodzaje kredytów są dostępne dla rolników? Poznaj najważniejsze informacje o kredytach dla rolników.

Platformy elektronicznego fakturowania – co warto o nich wiedzieć

0
Platformy elektronicznego fakturowania – co warto o nich wiedzieć

Platforma Elektronicznego Fakturowania w skrócie PEF służy do przekazywania faktur i innych dokumentów między wykonawcami zamówień a instytucjami, które te usługi zamawiały. W pierwszej kolejności platforma będzie wykorzystywana przez tych przedsiębiorców, którzy współpracują z instytucjami publicznymi i korzystają z e-fakturowania. Czym jest raczkująca w Polsce Platforma Elektronicznego fakturowania i co warto o niej wiedzieć?

Platforma Elektronicznego Fakturowania powstała w odpowiedzi na nałożony na instytucje publiczne obowiązek przyjmowania e-faktur od przedsiębiorców. Obowiązek ten wynika z prawa przyjętego unijną dyrektywą. Stworzenie platformy wpisuje się w założenia rozwoju gospodarki cyfrowej i ekologicznych nurtów, postulujących m.in. oszczędność papieru. PEF w Polsce dopiero raczkuje, ale w dalszej perspektywie platforma ma łączyć nie tylko administrację publiczną z biznesem, ale i działać w relacjach B2B. Zmiana ta sprawia, że coraz częściej pojawia się pytanie, czym jest Platforma Elektronicznego Fakturowania, kogo obejmie i jak będzie działać?

Kogo obejmie obowiązek korzystania z Platformy Elektronicznego Fakturowania?

Zgodnie z prawem do odbioru faktur ustrukturyzowanych przez PEF zobowiązane są wszystkie jednostki stosujące Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. oraz te, które wymienione są w art. 3 ust 1 tej ustawy. Oznacza to, że Platforma Elektronicznego Fakturowania obowiązywać będzie m.in. przedszkola, szkoły na każdym szczeblu edukacji, urzędy gmin, spółdzielnie. Instytucje te muszą dostosować swoje systemy do otrzymanych od przedsiębiorców faktur elektronicznych.

Zasady działania Platformy Elektronicznego Fakturowania

Podstawową zasadą działania Platformy Elektronicznego Fakturowania będzie połączenie systemów księgowych przedsiębiorstw z systemem instytucji państwowych. Ma to umożliwić odbieranie i wysyłanie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych, czyli tych zapisanych według określonego standardu, zawierającego wyszczególnione przez ustawodawcę dane w formacie XML. Wymiana dokumentów księgowych z pomocą platformy będzie następować pomiędzy przedsiębiorcą (wykonawcą usługi/ dostarczycielem towaru) a instytucją publiczną (zamawiającym).

Jak połączyć PEF z systemem księgowym?

Przedsiębiorcy wystawiający elektroniczne faktury dla instytucji publicznych muszą przygotować się do zmian, jakie niesie PEF. Przede wszystkim muszą oni zadbać, aby ich system księgowy lub program do fakturowania umożliwiał wystawianie ustrukturyzowanych e-faktur. Jeśli aplikacja nie daje takiej możliwości, to korzystanie z Platformy Elektronicznego Fakturowania nie będzie możliwe.

Platformy Elektronicznego Fakturowania nie tylko dla faktur

Platforma Elektronicznego Fakturowania jest narzędziem nie tylko do wysyłki i odbioru faktur w formie elektronicznej. Umożliwia ona również transfer innego typu dokumentów, które często są używane w procesie zamówień publicznych. Za pośrednictwem PEF zamawiający i wykonawca będą mogli wymienić się także: zamówieniami, notami księgowymi, awizami dostaw, fakturami korygującymi potwierdzeniami zamówień.

Telefon, Internet i kablówka na jednym rachunku

0
Telefon, Internet i kablówka na jednym rachunku

Dziś dość często łączymy różne usługi, bo to rozwiązanie jest dla nas korzystne. Jeśli masz w domu telewizję kablową, najpewniej operator, który ją dostarcza, ma w swojej ofercie także Internet. A mając infrastrukturę potrzebną do doprowadzenia telewizji kablowej, zazwyczaj może zaoferować Internet dobrej jakości, o dużej przepustowości łącza. Już samo to jest dobrym argumentem dla połączenia tych usług. Ale nie trzeba na tym poprzestawać. Coraz więcej operatorów wprowadza do swojej oferty także usługi telefonii komórkowej. Telefon, Internet i telewizja od tego samego operatora? To możliwe, korzystne i dlatego – warte rozważenia. Zwłaszcza że ewentualne przeniesienie numeru także nie byłoby problemem. Dlaczego to taki dobry pomysł? Przedstawiamy trzy argumenty.

Co umożliwi nam drukarnia internetowa?

0
kalandarze, gazeta, biurko

Szukasz drukarni, która zaoferuje ci kompleksowe oraz pełne wsparcie w aspekcie jasno określonych działań, zadań czy usług jakie oferuje? Wiedz jedno, w dzisiejszych czasach drukarnia internetowa to alternatywa oraz opcja która z oczywistych powodów zyskuje na zastosowaniu, co zresztą nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia. Drukarnia internetowa to w pełni funkcjonalne, praktyczne i odpowiednie rozwiązanie dla kogoś, kto zamierza wykonać druk o optymalnym do tego formacie, przeznaczeniu czy właściwościach.

Wizytówki, ulotki, druki książek oraz pism czy gadżet promocyjnych, banerów, arkuszy, toreb, notesów i kalendarzy to tylko część z tego co oferuje nam profesjonalna drukarnia internetowa. Pewnie, że wiele osób obawia się iż drukarnia internetowa nie zagwarantuje im takiej jakości świadczonych usług czy swoistego standardu, nie zdając sobie sprawy iż nowoczesne drukarnie internetowe bazują wyłącznie na najlepszych urządzeniach.

Właśnie z ich udziałem są w stanie wykonać druk, w pełni spełniający nasze oczekiwania, o odpowiednim efekcie końcowym czy też dający nam to, na czym nam najzwyczajniej w świecie zależy. Zatem nie powinniśmy się obawiać, iż w naszym przypadku drukarnia internetowa nie jest miejscem, jakie powinniśmy docenić oraz wykorzystać zgodnie z założeniem.

Jakie zalety przemawiają za tym, aby skorzystać z usług drukarni internetowej?

Jakie zalety przemawiają za tym, aby skorzystać z usług drukarni internetowej? Przede wszystkim należy tutaj spojrzeć na metodę współpracy z klientami, jest ona bez wątpienia wygodna oraz korzystna z perspektywy samego składania zamówienia. Oznacza to mianowicie tyle, iż drukarnia internetowa jest do naszej dyspozycji niemal przez całą dobę i 7 dni w tygodni, przyjmując w tym czasie ewentualne zamówienia ze strony potencjalnych klientów.

Niejedna drukarnia internetowa np. https://web-to-print.pl oferuje takie rozwiązania swoim klientom, a nawet wręcz wychodzi przed szereg gwarantując im pełne wsparcie przy realizacji jasno określonego zadania, co to takiego oznacza? Mianowicie drukarnia internetowa to miejsce gdzie spotkamy osoby, odpowiedzialne nie tylko za wykonanie usługi zmierzającej do powielania lub drukowania.

W pierwszej kolejności uwzględnienia efektu końcowego, walorów wizualnych czy projektowania oraz wykonywania graficznych aspektów naszej ulotki, kalendarza, plakatów i naklejek. Już ten fakt powinien nas przekonać do tego, iż drukarnia internetowa w pełni kompleksowo podejdzie do realizacji danego zadania, co zresztą jeszcze bardziej przemawia na korzyść takiego właśnie rozwiązania. Wiele drukarni internetowych działa także w sposób stacjonarny, a więc cechuje je ogromne doświadczenie czy też wiedza i umiejętności, które opłaca się wykorzystać. Świadczy o tym nie tylko duże zainteresowanie ich ofertą, ale przede wszystkim to jak często są w stanie nam nie tylko pomóc, lecz umożliwić osiągnięcie pewnego jasno sprecyzowanego założenia, celu czy usługi na której nam zależy.

Drukarnia internetowa w pełni profesjonalnie podejdzie do realizowanych dla nas zadań

Drukarnia internetowa, w pełni profesjonalnie podejdzie do realizowanych dla nas zadań, dokładnie oraz precyzyjnie wykona druk w odpowiedniej do tego formie czy postaci. W końcu bądź co bądź właśnie najnowsza technologia i metody, które stosuje ona w kontekście prowadzonych działań oraz doświadczenia jakie posiada zapewne w efekcie końcowym najzwyczajniej w świecie zaprocentuje. Można iść krok dalej, i powiedzieć że drukarnia online pozwala nam za pośrednictwem internetu nie tylko skorzystać z jej usług, lecz zrobić to na znacznie atrakcyjniejszych oraz wygodniejszych dla nas warunkach.

Dowiedzmy się zatem, co umożliwia nam drukarnia internetowa zwłaszcza renomowana oraz uznana, w razie konieczności pamiętajmy o takim sposobie korzystania z jej usług. Niech drukarnia internetowa a więc typowo online, pozwoli nam co zrozumiałe na zrealizowanie zadań, usług czy też zaproponuje pełną i atrakcyjną ofertę, nie ma żadnych wątpliwości iż taką w większości przypadków będzie dla nas posiadać.

Czym są polisy z funduszami inwestycyjnymi?

0
Czym są polisy z funduszami inwestycyjnymi?

Wielu klientów chciałoby nie tylko móc efektownie inwestować w określone produkty, ale jednocześnie uzyskać ubezpieczenie. Takie rozwiązania oferuje polisa inwestycyjna. Co tak naprawdę ją charakteryzuje?

Rola drukarni w realizowaniu projektów reklamowych

0
Rola drukarni w realizowaniu projektów reklamowych

Ogromny postęp technologiczny obserwowany jest praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Producenci oferują swoim odbiorcom bardziej zaawansowane usługi oraz produkty wysokiej jakości. Doskonale rozwinięty rynek konkurencyjny skłania też do poszukiwania nowych narzędzi reklamowych. Dzięki skutecznym środkom przekazu można powiększyć grono klientów oraz wyeksponować atuty asortymentowe. Wiele zależy także od specyfiki branży oraz rodzaju proponowanych wyrobów, do których można dopasować najbardziej optymalne rozwiązania marketingowe.

Efektywne narzędzia reklamowe

Ogromne możliwości w zakresie promowania produktów i usług oferują firmy poligraficzne, w których realizowane są oryginalne zlecenia o charakterze reklamowym. Począwszy od najbardziej podstawowych form marketingowych takich jak wizytówki oraz ulotki, wykonywane są również bardzo zaawansowane projekty. Drukarnia cyfrowa z Poznania specjalizuje się w wysokiej jakości wydruku plakatów, banerów oraz folderów reklamowych. Sposób realizacji ustalany jest wcześniej z klientem, z uzgodnieniem wszystkich koniecznych szczegółów. Duża swoboda w zakresie personalizacji zachęca wielu odbiorców do korzystania z usług doświadczonego zespołu pracowników zakładu poligraficznego.

Nowoczesna technologia cyfrowa zyskała sobie wielu zwolenników ze względu na kilka bezdyskusyjnych zalet. Realizowany projekt nie musi być wykonany w wysokim nakładzie, można również wprowadzić do niego modyfikacje. Jest to również technika bardzo zaawansowana pod względem jakościowym – wydruk jest wyraźny a kolory odwzorowane z maksymalną dokładnością. Drukarnia cyfrowa Ondre z Poznania przygotowuje m.in. atrakcyjne teczki ofertowe oraz inne gadżety biurowe, które wykorzystywane są podczas eventów branżowych. Skrupulatnie przygotowane materiały promocyjne stanowią profesjonalny i skuteczny przekaz dla kontrahentów oraz klientów. Oryginalne i fachowo wykonane formy marketingowe stanowią także wizytówkę dla całej firmy, powodując pozytywne skojarzenia z marką.

Czym jest social selling?

0
Czym jest social selling?

Media społecznościowe nie są już tylko miejscem dostarczającym rozrywki i „wypełniaczem czasu” – stały się silnym i praktycznym narzędziem sprzedażowym. Odpowiednio wykorzystane mogą przynosić przedsiębiorstwu znaczne zyski. Dają bowiem szansę na bezpośrednie skontaktowanie się z potencjalnym klientem oraz promowanie produktu, którego dany użytkownik potrzebuje.

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

0
Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

Na czym polega konsolidacja

Konsolidacja ma za zadanie połączyć wszystkie nasze zobowiązania w jeden kredyt. Jak wygląda to w praktyce? Kredyty czy pożyczki konsolidacyjne to całkiem nowe zobowiązania finansowe, które zaciągamy w celu spłaty aktualnego zadłużenia. Kapitałem pozyskanym w ten sposób spłacamy bowiem wszystkie aktualne kredyty, pożyczki, a nawet popularne ostatnio chwilówki. W zamian otrzymujemy całkiem nowy kredyt, z wydłużonym okresem spłaty. Dzięki konsolidacji możliwe jest także zmniejszenie wysokości miesięcznej raty, która będzie znacznie niższa niż suma naszych wcześniejszych zobowiązań. Jest to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemem zbyt wielu rat, które nadmiernie obciążają ich domowy budżet.

Konsolidacja w banku

Oczywiście o konsolidację możemy starać się w banku. Jednakże, jak w przypadku każdego kredytu, musimy wylegitymować się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. O kredyt konsolidacyjny musimy zatem starać się od razu jeśli tylko pojawia się widmo, że nie będzie stać nas na spłatę każdej raty z osobna. W przypadku gdy liczne opóźnienia i rosnące zaległości stają się rzeczywistością, albo co gorsza, dorobiliśmy się już negatywnego wpisu w BIK czy KRD, nasze szanse na powodzenie w banku są niewielki, żeby nie powiedzieć zerowe. Jednakże to nie koniec. Mamy jeszcze inne możliwości, jakimi są pożyczki konsolidacyjne.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Jeśli mamy na swoim koncie wiele, różnego rodzaju zobowiązań. Nie spłacamy terminowo rat. Zostaliśmy wpisani do BIK lub KRD. Nasza zdolność kredytowa nie jest już wystarczająca na to aby starać się o dodatkowe środki w banku. Chcąc nie chcąc jesteśmy osobami zadłużonymi i czym prędzej powinniśmy szukać ratunku.

Oczywiście musimy podjąć takie kroki jak oszczędzanie i zwiększenie wpływów do domowego budżetu. Jednakże w większości sytuacji i tak nie będzie to wystarczające aby móc regularnie spłacać wszystkie zobowiązania. Jeśli mamy wiele różnych długów i problem z ich spłatą, jednak staramy się jakoś stanąć na nogi, ratunkiem dla nas będzie pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych.

Pożyczki konsolidacyjne pomagają odzyskać równowagę finansową. Sprawiają, że problematyczne dotąd zobowiązania stają się dużo łatwiejsze, bądź w ogóle, możliwe do spłaty. W ten sposób pozbędziemy się wszystkich dotychczasowych kredytów, pożyczek, czy chwilówek. W zamian do spłaty będziemy mieli tylko jedną, dużo niższą ratę, całkiem nowej pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych.

Płytki z najwyższej półki

0
Płytki z najwyższej półki

Kształtując stronę wizualną wnętrz domu lub biura należy zwrócić szczególną na dobór materiału pokrywającego ściany i podłogi, aby poszczególne składniki kompozycji pomieszczenia współgrały ze sobą i charakteryzowały się wysokimi wartościami estetycznymi.

Osiągnąć to można poprzez właściwe łączenie kolorystyki i faktury tworzyw stanowiących pokrycie poszczególnych powierzchni, które w konsekwencji stworzą spójną stylistycznie całość. Idealnym przykładem materiału wykończeniowego pomieszczeń są płytki ścienne i podłogowe odznaczające się wysokimi walorami estetycznymi i pozwalające nadać danej przestrzeni cechy indywidualności i nowoczesności.

Sklep Domino posiada szeroki asortyment płytek ściennych i podłogowych najwyższej jakości, pozwalających tworzyć stylowe przestrzenie odpowiadające najwyższym standardom. Dzięki rozbudowanej ofercie, a zwłaszcza różnorodności kolorystki, wzorów i właściwości technicznych płytki dopasować można do wymagać poszczególnych pomieszczeń charakteryzujących się indywidualnymi potrzebami i uwarunkowaniami.

Szeroki wybór płytek ściennych i podłogowych

Płytki ceramiczne znajdujące się w ofercie sklepu Domino, za sprawą ich wysokiego zróżnicowania, wykorzystać można do wykończenia różnego rodzaju pomieszczeń w domu lub biurze: łazienek, kuchni, korytarzy oraz garaży. Niezależnie od charakteru miejsca zawsze należy stawiać na wysoką jakość gwarantującą satysfakcję oraz długi okres użytkowania.

Dobierając płytki do poszczególnych przestrzeni należy wziąć pod uwagę ich właściwości estetyczne i techniczne, a w szczególności kolor, kształt, teksturę oraz wymiary, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do istniejących w danym wnętrzu warunków oraz stworzyć spójną kompozycję stylistyczną.

Przeznaczenie poszczególnych rodzajów płytek ceramicznych

Doskonałym materiałem wykończeniowym oraz dekoracyjnym do łazienek są płytki ceramiczne odznaczające się wysoką odpornością na różnego rodzaju środki czyszczące i detergenty, uszkodzenia mechaniczne oraz wysoki poziom wilgotności. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska i nietoksyczne, a ponadto niezwykle przyjemne dla oka, co sprawia, iż z jednej strony nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie a z drugiej cechują się dużą trwałością.

W przypadku kuchni kluczowymi cechami płytek powinna być odporność na ponad naturalne warunki termiczne, brud, detergenty oraz wszelkiego rodzaju smary i wodę. Należy też pamiętać, aby spełniały warunki estetyczne odpowiadające naszym preferencjom. Korytarz lub garaż można z kolei wyposażyć zarówno w płytki jednokolorowe, bez skomplikowanego wzornictwa, jak również o nieco bardziej złożonym kształcie estetycznym. Niezależnie jednak od pomieszczenia, którego płytki mają być elementem, należy szczególną uwagę przykładać do ogólnego ich wyglądu, żeby każde pomieszczenie tworzyło stylową i nowoczesną przestrzeń.

Zalety płytek ceramicznych

Istotną zaletą płytek ceramicznych, za sprawą ich szerokiej palety wzorów, faktury i kolorystyki, jest zdolności imitacji innych, na przykład naturalnych, materiałów. Można w ten sposób uzyskać efekty odpowiadające wszelkiego rodzaju oczekiwaniom i sprawić, iż dane pomieszczenie zyska swój niepowtarzalny, wyjątkowy wygląd. Znajduje to szczególne zastosowanie w przypadku płytek podłogowych, których kształt estetyczny powinien być integralnym elementem stylistycznego kodu każdego pomieszczenia, a właściwości techniczne powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowania.

Najwyższą jakość – płytki do kuchni i łazienki

Płytki ceramiczne znajdujące się w asortymencie sklepu Domino charakteryzują się najwyższą jakością wykonania zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. Ich produkcja odbywa się w zaawansowanym technologicznie procesie produkcyjnym, co przekłada się to na ich niezwykłą trwałość i solidność.

Właściwe są dla nich również właściwości praktyczne odpowiadające wszelkim standardom. Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie we wszechstronności ich zastosowania oraz pozwala zaspokoić potrzeby każdego nabywcy. Ceny płytek kształtują się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Płytki znajdujące się w ofercie sklepu Domino są zatem idealnym wyborem dla każdego wymagającego klienta, dla którego jakość ma pierwszorzędne znaczenie.

Jaką szkołę języków obcych wybrać?

0
Jaką szkołę języków obcych wybrać?

Chęć lub potrzeba nauczenia się języka obcego lub podwyższenia stopnia jego znajomości wymaga nie tylko zaangażowania ze strony uczestnika kursu, ale również profesjonalizmu lektora. Takie połączenie odpowiedniego podejścia, ale też wiedzy i sprawdzonych metod pozwoli szybko uzyskać upragnione rezultaty.

ZOBACZ TEŻ

Kredyt dla rolnika – czy to możliwe?

Czy rolnik może wziąć kredyt? Jakie rodzaje kredytów są dostępne dla rolników? Poznaj najważniejsze informacje o kredytach...